AcademyTech hizmet ağını genişletiyor

AcademyTech hizmet ağını genişletiyor

Eğitim alanında yurtdışı yatırımlarıyla ön plana çıkan AcademyTech hedeflerini ileriye taşımayı amaçlıyor.

Kurumsal bilgi teknolojileri eğitim ve danışmanlık şirketi AcademyTech, yeni yatırımları ile yurtdışı kanalda daha da hızlı büyümeyi hedefliyor. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan gibi bölge ülkelerinde yaklaşık 10 yıldır Icewarp Türkiye ofisi ve bölge dağıtıcısı olarak hizmet veren AcademyTech, müşterilerine Icewarp çözümleri hakkında lisans satışıyla beraber ürün kurulum, bakım ve destek hizmetleri de sunuyor.
AcademyTech CEO’su Özcan Yıldız, son yıllarda yaptıkları faaliyetlerin çıktısı olarak özellikle ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ciddi sayıda Icewarp referansı kurumsal müşteri elde ettiklerine dikkat çekti.
Yıldız, “Büyük müşterilerimizin Icewarp çözümlerinden son derece memnun olmaları ve bizlere sürekli olarak pozitif geri beslemelerde bulunmaları da bu sonuçta çok etkili oluyor. Yakın müşterilerimiz, Icewarp Türkiye olarak daha fazla pazarlama faaliyetleri yapmamızı ve Icewarp genel merkezi ile yaptığımız benzer faaliyetlerin artırılmasını tavsiye ediyor. Birçok müşterimiz, çözümleri araştıran potansiyel müşterilerimize test ve mevcut müşteri ziyaretleri için referans da oluyor. Bu sebeplerle, yeni dönemde özel aktivite ve proje faaliyetlerine ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.
Icewarp ürünlerinde büyüme hedefi yüzde 50
 
Ülkemizde 1000’den fazla kurumsal firma ve kamu kuruluşunda Icewarp çözümlerinin kullanıldığını ve bu sayının her geçen gün arttığını belirten Özcan Yıldız, “Özelikle e-posta, sesli ve görüntülü video konferans, IP tabanlı telefon hizmetleri gibi birlikte çalışma çözümleri diye adlandırılan alan çok önemli.
Bu alanda ülkemizde son yıllarda birçok kurumun bulut tabanlı çözümlere geçmiş olduğunu görüyoruz. Bu firmalardan son 2-3 yılda bulut tabanlı bir çözüm kullanmış olmalarına rağmen; belki de lisanslama modelleri ve toplam sahip olma maliyetleri gibi kriterler sonucu, Icewarp ürünlerine geçiş için çok sayıda teklif isteği almaktayız. Bulut bilişim sistemlerinden Icewarp tabanlı yapıya dönüşlerin başladığı 2016 yılında, son yıllardaki istikrarlı büyümemizin de bir sonucu olarak, bu seneki büyüme hedefimiz yüzde 50 civarında olacak” şeklinde görüş belirtti.
Yeni hedefler için yeni kanal yapısı
 
AcademyTech, Icewarp ürün ve çözümlerini daha büyük kitleler ile tanıştırmak için, 2016 Eylül dönemi itibari ile özel projeleri hayata geçirecek. Yeni kanal programlarını da Ağustos 2016 gibi finalize edip, Eylül 2016 döneminde duyurmayı planladıklarını ekleyen Özcan Yıldız sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Yeni kanal programı sayesinde iş ortaklarımızın hem sayısını, hem de yetkinliğini artırmak için çok ciddi eğitim yatırımları da yapacağız. Ülkemizde ve bölgemizde önemli müşterilerimiz arasında sadece bankalar değil, telekom operatörleri, kamu kuruluşları, üniversiteler, belediyeler gibi birçok büyük kurum yer alıyor. Bazı referanslarımıza, Vodafone, Finansbank, Samsung, Ford Otosan, DorukNet İletişim, Turksat, Girne Amerikan Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Fevziye Mektepleri, İstek Okulları, Bilfen Okulları, İzmir Demir Çelik, Petrol Ofisi, BSH, Tarım Bakanlığı, Tüvasaş, Konya Şeker, Kosgeb, Ankara İl Özel İdaresi, Mimarlar Odası, Türkiye Barolar Birliği, İzmir Demir Çelik, Devlet Opera Balesi, CP Piliç ve Belbim firmalarını örnek gösterebiliriz.”
Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *