Analiz yapan kameralar sahaya çıkıyor

Futbol ülkemizde en çok konuşulan ve takip edilen spor dallarından biri. Küçük yaşta sokak aralarında başladığımız futbol maceramıza, şimdilerde sadece halı sahalarda devam edebiliyoruz. Dijital çağa ayak uydurma yolunda halı sahalara teknoloji ve bilişimi getiren akillisaha.com, analiz yapan kameraları da oyuna dâhil ediyor.

Günden güne gelişen teknoloji sayesinde telefon, televizyon, buzdolabı hatta çamaşır makinesinin bile akıllı haliyle tanıştık. Şimdi ise bu teknoloji akillisaha.com sayesinde halı sahalara taşınıyor. Logaritma Bilişim tarafından geliştirilen akillisaha.com projesi, halı sahalarda yapılan maçları kaydedip analiz edecek bir sistemi futbolseverlerin beğenisine sunuyor. Oynadığınız oyunları özel yazılımlı kameralar ile kayıt altına alacak akillisaha.com, oyun sırasındaki pozisyonların da analizini çıkartabilecek.

Destek Group bünyesinde yakın bir zamanda hayata geçirilecek proje, futbol keyfinize bilimsel analizlerle de katkı sağlayacak. Logaritma Bilişim, kendi üretimi olan ve özel bir yazılıma sahip olan hareketli kameralar ile oyunlardaki pozisyonlardan oluşan bir özet çıkarıp, oyunun analizini kullanıcılara sunacak. www.akillisaha.com adresine kısa bir süre sonra yüklenen özet video sosyal medya üzerinden de rahatlıkla paylaşılabiliyor olacak.

Yakın bir zamanda, ısı haritası, koşu grafiği, topla oynama yüzdesi gibi analizleri yapabilecek akıllı sahalarda kendi takımınızın yıldızı olun. En yakın akıllı saha için www.akillisaha.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Akıllı Saha Nedir?
Akıllı saha, top analizi ve pozisyon analizi yapabilen gelişmiş kameraların kullanıldığı sahalardır. Akıllı sahalarda oynanan maçın özetini sistem otomatik olarak akillisaha.com internet sitesine eklemekte ve en geç 24 saat içerisinde maç özeti izlenebilmektedir.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *