App Store müşterileri 1 milyar dolarlık harcama yaptı

Apple Store müşterileri 3 Ocak’a kadar devam eden süreçte uygulamalar ve uygulama içi alımlarda 1,1 milyar doların üzerinde harcama yaptı.

Müşterilerin 144 milyon doların üzerinde harcama yaptığı 1 Ocak 2016, App Store tarihinin en büyük harcama günü oldu. Böylece, sadece bir hafta önce Noel gününde kırılan bir önceki gün rekoru da aşılmış oldu. Apple Dünya Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “App Store rekorlar kitabına giren bir yılbaşı dönemi geçirdi. Müşterilerimizin App Store’da sadece geçtiğimiz yıl boyunca 20 milyar doların üzerinde harcama yaparak iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV için bu kadar çok inanılmaz uygulama indirmeleri ve bu uygulamaları kullanmaları bizi heyecanlandırıyor. Müşterilerimiz için dünyadaki en yenilikçi ve heyecan verici uygulamaları üreten tüm geliştiricilere minnettarız. 2106’da geliştirilecek yeni uygulamaları heyecanla bekliyoruz” dedi.

iOS ekonomisi Avrupa’da 1,2 milyon iş oluşturdu
Apple, iOS ekonomisinin Avrupa’da 1,2 milyon ve Çin’de 1,4 milyon iş oluşturduğunu açıklamıştı. Öte yandan bu yılın en yüksek cirolu oyunları ve abonelik uygulamaları arasında Clash of Clans, Monster Strike, Game of War – Fire Age ve Fantasy Westward Journey’in yanı sıra Netflix, Hulu ve Match yer aldı.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *