Arçelik’e Eurocloud’tan ödül

Arçelik’e Eurocloud’tan ödül

Arçelik, 7.si Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen Eurocloud yarışmasında “Best Business Impact Provided by Cloud Services” kategorisinde Yedek Parça Tahminleme Projesi ile birincilik ödülünün sahibi oldu.


Arçelik, bulut bilişim müşterileri ile tedarikçiler, küçük İşletmeler ve araştırma merkezleri arasında tamamen tarafsız bir bilgi paylaşım ağı sağlayıcısı ve bir bulut inovasyon merkezi olan EuroCloud Europe tarafından verilen birincilik ödülünü kazandı. Geçtiğimiz günlerde Bükreş’te gerçekleşen ödül töreninde Arçelik A.Ş. adına ödülü Aykut Demirtaş ve Hakan Alıcı aldılar.

Arçelik’in ödül alan ‘Yedek Parça Tahminleme’ projesi, Arçelik ürünlerine ait servis verilen yaklaşık 350.000 çeşit yedek parçanın planlama sürecini Microsoft Azure bulut bilişim altyapısı ve veri bilimi araçlarını kullanarak sistematik bir hale getirdi. Her yıl yaklaşık %10 artan yedek parça havuzu için çok yoğun ve karmaşık bir veri seti üzerinde ileri analiz teknikleri kullanılarak, tahminleme operasyonu elle yürütülen bir süreç olmaktan çıkartılıp otomatik, yüksek güvenilirlikte, hızlı ve esnek bir şekilde yapılması sağlandı.

Microsoft Azure bulut ortamının sunduğu Azure Machine Learning servisi ile geliştirilen çözüm, alternatiflerine göre çok daha az maliyetle ve çok çabuk hayata geçirildi. Azure Machine Learning basit, ölçeklenebilir, modern bir sistem olmasının yanı sıra tahmine dayalı analiz çözümlerini kolayca oluşturmanızı, genişletmenizi ve paylaşmanızı sağlayan, tam yönetilen ve sürekli geliştirilen bir bulut hizmeti.

Oluşturulan bu sistem, yedek parça planlamasının ilk fazı olarak devreye alındı ve küresel olarak yaygınlaştırma için çalışmalara başlandı. Proje ve platformun sunduğu tüm bu avantajlar ile tüketicinin talebini zamanında sezerek, optimum stok seviyesi ve maksimum müşteri memnuniyetine ulaşmak hedefleniyor.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *