Armut.com Küresel Girişimcilik Zirvesi’ne davet edildi

Armut.com Küresel Girişimcilik Zirvesi’ne davet edildi

armut.com kurucusu Başak Taşpınar Değim, dünyanın en önemli girişimcilik etkinlikleri arasında yer alan ve ABD Başkanı Barack Obama’nın desteklediği Global Entrepreneurship Summit bünyesinde, tüm dünyadan sadece 150 kadın ve genç başarılı girişimcinin çağırıldığı GES+ programına davet edildi.

armut-com-Basak_Taspinar_Degim

armut.com kurucusu Başak Taşpınar Değim

Dünyanın en önemli girişimcilik etkinlikleri arasında yer alan ve birçok ülkeden farklı alanlarda faaliyet gösteren başarılı girişimcileri bir araya getiren GES (Global Entrepreneurship Summit) bu yıl 22-24 Haziran tarihlerinde, ABD’de Silikon Vadisi’nde düzenlenecek. Bu yılki konuşmacıları arasında ABD Başkanı Barack Obama’nın da bulunduğu GES, daha önce ABD, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Fas ve Kenya’da düzenlenmişti. 7. zirvede yeniden ABD’ye dönen GES’in bu yıl en önemli etkinlikleri arasında kadın ve genç girişimcilere özel olarak düzenlenen GES+ adlı özel bir program yer alıyor.

Başta temizlik, nakliyat ve tadilat olmak üzere hizmet sektörünü, kayıtlı 90 bini aşkın hizmet vereni ile İnternet’e taşıyan Türkiye’nin en büyük online hizmet pazar yeri armut.com’un kurucuları Başak Taşpınar Değim ile Erol Değim daha önce de ABD’de Endeavor Girişimcisi seçilip Türkiye’yi temsil etmişti. Başak Taşpınar Değim ayrıca KAGİDER tarafından da Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi unvanına layık görülmüştü. Armut.com ayrıca geçtiğimiz mayıs ayında Avrupa kaynaklı yatırım fonları Addventure (%75) ile aynı zamanda ilk yatırımcısı da olan Hummingbird’ten (%25) toplamda 3,2 milyon dolarlık önemli bir yatırım daha almıştı.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *