Birleşik Krallık’tan Evatro’ya ödül

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) ve British Consulate General Istanbul tarafından düzenlenen ‘ Great Scale Up’ yarışmasında EVATRO firması ödül aldı.

Alparslan Şengezer tarafından kurulan EVATRO firması 2014 yılından bu yana Yıldız TeknoPark’ta faaliyet gösteriyor; perakende, bankacılık, finans, sigortacılık, otomotiv ve ilaç sektörlerine yazılım çözümleri sunuyor.

FieldPie ürünü ile İnovasyon dalında ödül almaya hak kazanan EVATRO bu ödül sayesinde Birleşik Krallık ve Avrupa ülkelerindeki iş fırsatlarına sahip olmak için UKTI tarafından desteklenecek.
FieldPie, özellikle saha çalışmalarının yoğun olduğu alanlarda tercih edilirken kullanıcılara; Saha Satış, Saha Servis, Pazarlama, Perakende Denetimleri, Faaliyet Yönetimi, Satış fırsatı yönetimi gibi bir çok olanak sağlıyor.

Tüm sektörlerden, ölçeğini genişletmekte olan Türk şirketlerinin katılımıyla gerçekleşen GREAT Scale-up yarışması, İnovasyon, Kadın Girişimci, Anadolu’dan Girişimci, Sosyal Girişimci, ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde düzenlendi. Firmaların, ‘Birleşik Krallık piyasasına sürülmeye uygun ’bir iş birimine sahip olması ve ‘Birleşik Krallık’ta bir yıl içinde faaliyete geçme planına ’sahip olması koşulu aranıyordu.

Evatro firmasının kurucusu Alparslan Şengezer, ödül ile ilgili olarak şunları söyledi:
‘’İleri yazılım teknolojileri kullanarak geliştirdiğimiz FieldPie Türkiye, Amerika, Güney Afrika ve Dubai’de büyük ilgi gördü. Amacımız kısa zamanda 1 milyon kullanıcıya ulaşmak. Bunun için de Avrupa pazarını çok önemli görüyoruz. İngiltere’de açacağımız yeni ofisimiz üzerinden tüm Avrupa satışlarını yönetmeyi planlıyoruz’’ dedi

İstanbul’da İngiliz konsolosluğunda düzenlenen törenle, ödüllerini alan firmalar için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacak. UKTI tarafından Birleşik Krallık’taki fırsatlara ilişkin brifingler verilecek ve firmaların işlerini büyütmeleri, uluslararası bir ağa dahil olmaları ve girişimci bir ekosistemle bağlantı kurmaları sağlanacak.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem
Tags: evatro, yazılım

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *