Bosch ve SAP, bulut teknolojilerinde işbirliği yaptı

Bosch ve SAP, bulut teknolojilerinde işbirliği yaptı

Bosch ile SAP, stratejik teknoloji ortaklığı yapmak için anlaşmaya vardı.

Bulut teknolojileri ve yazılım çözümlerindeki iş birliklerini IoT ve Endüstri 4.0 alanlarında geliştirmek isteyen iki şirketin sundukları ortak yaklaşım, imalat ve lojistik süreçlerini hızlandırmayı, müşterilere yönelik ürünlerin ve hizmetlerin güvenliğini ve kalitesini artırmayı vaat ediyor.

bosch_sap-isbirligi-cw

Stratejik iş birliği anlaşmasının imza töreninde konuşan Bosch CEO’su Dr. Volkmar Denner, “Uluslararası şirketler, ağa bağlı endüstrinin sahip olduğu önemli potansiyeli daha iyi kullanabilmek için daha önce hiç olmadıkları kadar yakın bir iş birliği içerisinde olmalıdır” dedi.
SAP İcra Kurulu Üyesi Bernd Leukert ise “Yeni çözümler, şirketler sadece kendi güçlü yanlarına ve temel yetkinliklerine odaklandıklarında ve ilgili alandaki güçlü yanlarını ortak bir havuzda bir araya getirdiklerinde ortaya çıkar” diye konuştu.

İş birliği doğrultusunda, müşterilerin Bosch IoT Cloud’ta SAP HANA veri tabanı platformunu kullanmasına yönelik planlar yapılıyor. Böylece IoT uygulamalarına yönelik yüksek miktarda verinin gerçek zamanlı olarak işlenmesi öngörülüyor.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *