Bosch ve Sony video güvenlik işbirliği

Bosch ve Sony video güvenlik işbirliği

Bosch Güvenlik Sistemleri ile Sony Corporation arasında video güvenlik çözümleri alanında kurulan iş birliği, antitröst makamlarının onayı sonrasında resmen başladı. 


Ortaklık hem satış ve pazarlama alanında hem de teknik anlamda iş birliğini kapsıyor.

Satış ve pazarlama ortaklığının bir parçası olarak, Sony’nin video güvenlik kameralarındaki satış ve pazarlama uzmanları, Bosch Güvenlik Sistemleri bünyesinde bu iş özelinde oluşturulan ekibe katıldılar. Sony’nin Japonya hariç tüm pazarlardaki video güvenlik kameraları müşterilerine, söz konusu satış ve pazarlama ekibi tarafından hizmet ve destek verilecek.

Bosch bünyesinde Sony Güvenlik işinin satış ve pazarlamasından sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Hirsch, iş birliğini “Müşterilerimize mükemmel denebilecek düzeyde destek ve hizmet vermek suretiyle Sony’nin ürünleri sayesinde işimizi daha da büyüteceğimize inancımız tam” diye değerlendirirken, Sony Corporatıon’ın Profesyonel Ürünler Grubu Başkanı, Görüntüleme Ürünleri ve Çözümleri Sektörü Başkan Yardımcısı Toru Katsumoto ise şunları söyledi: “Video görüntüsü kalite ve performansı konusunda sektörde lider kabul edilen uzmanlık sürecinden tamamen yararlanan, birlikte geliştirdiğimiz bu ürünleri içeren ortaklığımızı daha da ileri götürmek istiyoruz.”

Her iki şirket teknik iş birliği kapsamında, yüksek çözünürlüklü video görüntüleme konusunda, mükemmel ışık hassasiyetiyle bir arada sunulması planlanan ve Bosch’un yerleşik video analitiği ve en güncel bitrate yönetim teknikleriyle tamamlanan yeni standartlar geliştirmeyi amaçlıyor.

Sony, altıncı jenerasyon (G6) ağ kameraları bünyesinde sekiz adet yeni Full-HD (1080p) video güvenlik kamerasının üretimine başladı. Bu kameralar, video güvenlik kameraları sektöründe daha yüksek düzeyde netlik konusunda sürekli artan talebi karşılayacak nitelikte bulunuyor. Yeni G6 kameralarının yüksek duyarlıklı yetkinlikleri, görüntülerin renk bütünlüğünün olağanüstü düşük ışık ortamlarında bile yakalanmasını sağlıyor.

Ayrıca Bosch, video analitiği ve bitrate yönetimiyle ilgili portföyünü de güncellemeye devam ediyor. Önümüzdeki dönemde IP 4000 serisinden itibaren tüm ağ kameralarında uçta video analitiği bir standart olarak yer alacak. Aynı zamanda H.265 video sıkıştırma ile bir araya getirilen en yeni bitrate yönetimi teknikleri, bitrate kullanımını yüzde 80’e varan oranda azaltacak.

Ortak geliştirilen ilk ürünlerin 2018 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *