Canon fotoğraf dünyasını İstanbul’da buluşturdu

Canon fotoğraf dünyasını İstanbul’da buluşturdu

Canon Eurasia, fotoğraf makinesi, yazıcı ve ağ kameraları alanındaki son yeniliklerini, BRANDNEWS’16’da tanıttı.

Ortaköy Kethüda’da düzenlenen etkinliğe, sektörün önde gelen fotoğrafçıları, üniversitelerin fotoğraf bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri, çeşitli fotoğraf kurslarından öğrenciler ile baskı ve ağ kameraları sektörünün temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 300 kişi katıldı.

Mimar Sinan tarafından tasarlanan ve 300 yıl boyunca hamam olarak hizmet veren Kethüda’da her odada farklı bir ürün farklı konseptte sergilendi. Canon’un tasarruf rekortmeni yazıcısı Pixma G3400 için hazırlanan odada katılımcılar fotoğraflarını kendileri bastırdı. Projektör odasında da Canon’un sinemaya yönelik ürünleri sergilendi. Ağ kameraları da büyücü konseptiyle anlatıldı. Katılımcılara yüz tanıma özelliği eğlenceli şekilde tanıtıldı. Yani katılımcılar Canon’un neredeyse tüm ürün gamını bir arada tanıma fırsatı buldu.

250 milyon megapiksele çıktı
Etkinlikte, EOS 1D X Mark II, EOS 80D, EOS 5Ds ve EOS 5DsR Canon’un en çok dikkat çeken fotoğraf makinaları oldu. Canon Ürün Yöneticileri Cüneyt Akman ve Mert Gündoğdu, Canon’un ürünleriyle ilgili bilgiler verdi. Canon’un cirosunun yüzde 8.6’sını Ar-Ge’ye ayırdığını ve 11 yıldır patent sayısında ilk 5’te olduklarını anlatan Cüneyt Akman şöyle konuştu: “120 megapiksellik kamera tanıttık. Aynı zamanda250 megapiksel sensör geliştirdik. ISO’da ise 4 milyona çıktı. Yani sadece piksel ile uğraşmıyoruz. Görüntünün daha kaliteli olması için çalışıyoruz.”

Akman, Canon’un 2016 yılında 110 milyon lens üretimi ve 80 milyon gövde üretimine ulaştığını açıkladı.

Dünyanın en hızlı kamerası
Mert Gündoğdu, bu yıl en dikkat çekici ürünlerden birinin Canon 1D X Mark II olduğunu vurguladı. Saniyede 16 kare çekim yapabilen cihaz dünyanın en hızlı full frame kamerası olarak biliniyor. En yakın rakibinden 2 kat daha fazla hız sunuyor.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *