DevOpsDays ilk kez Türkiye’de

İlki 2009 yılında Belçika’da gerçekleştirilen ve kısa zamanda tüm dünyaya yayılan DevOpsDays, 3-4 Haziran tarihlerinde Borsa İstanbul ev sahipliğinde ilk kez Türkiye’de düzenlenecek.

2015 yılında 3 kıtada, 11 ülkede, 22 şehirde gerçekleştirilen DevOps Days etkinlikleri, bu yıl ise aralarında İstanbul’un da bulunduğu 24 şehirde yapılıyor. Yazılım geliştirici ve sistem yöneticilerini farklı bir platformda bir araya getirip, birlikte ve daha verimli çalışmalarını sağlayan bir felsefe ve yöntem olan DevOps için 2009 yılından beri düzenlenen DevOpsDays, bu sene Borsa İstanbul ev sahipliğinde ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği BISTECH dönüşümü ile ileri düzeyde yazılım teknolojileri geliştirme, ihraç etme ve dünyada bu alanda rekabetçi bir firma olma yolunda ilerleyen Borsa İstanbul, ev sahipliğini üstlendiği DevOpsDays ile Türkiye’de ulusal yazılım sektörüne içerik ve fikir önderliği yapacak.

Teknik bir konferans olan DevOpsDays, kariyerinin başındaki yazılımcılardan üst düzey yöneticilere kadar yazılım ile ilgilenen herkese hitap eden bir etkinlik. Çoğu konferans ve seminerden farklı bir formatı olan DevOpsDays etkinliği yazılım alanında yapılacak teknik sunumların yanısıra konuşmaları ve konuları katılımcılar tarafından belirlenecek çoklu açık alan oturumlarını da içerecek. Bu format ile bu alanda çalışan uzmanların bir araya gelerek en son teknolojilerle ilgili deneyim ve bilgilerini paylaşması, böylelikle ulusal ve uluslararası bilgi seviyesinin artırılması amaçlanıyor.

Aynı zamanda, DevOps Days etkinliğinin ilk kez Türkiye’de düzenleniyor olması nedeniyle 3 Haziran tarihinde Borsa İstanbul’da bir gong töreni düzenlenecek.

3-4 Haziran 2016 tarihlerinde Borsa İstanbul İstinye Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan 1. İstanbul DevOpsDays, ülkedeki tüm yazılım ve operasyon uzmanlarını bekliyor.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *