Extreme Networks, Zebra Technologies WLAN teknolojisini satın aldı

Extreme Networks, Zebra Technologies WLAN teknolojisini satın aldı

Extreme Networks, Zebra Technologies’in kablosuz yerel alan ağı teknolojileri bölümünü satın aldı.

Y3K’nın Türkiye temsilciliğini üstlendiği Extreme Networks, kablolu ve kablosuz ağ sistemleri alanında, rakiplerine göre Türkiye’de ve globaldeki büyüme hızı ile dikkat çekiyor.

Yakın zamanda Y3K Güvenlik Teknolojileri tarafından Türkiye distribütörlüğü üstlenilen Extreme Networks, istikrarlı büyümesini 2016’nın son çeyreğinde satın aldığı Zebra Technologies ile devam ettirdi. Zebra Technologies satın alması ile perakende, turizm, ulaşım ve lojistik gibi yeni pazarlarda da hizmet vererek dikey bir büyüme hedefleyen şirket, 55 milyon dolarlık bu satın alma sonucu, kablosuz yerel alan ağı pazarında büyümesine hız katacaktır. Zebra Technologies aracılığıyla yeni müşterilere en uygun çözümler ile ulaşabilecek olan Extreme Networks, aynı zamanda şirketin işinde uzman, tecrübeli ekiplerinden ve geliştirdiği teknolojilerden de faydalanacak.

Y3K Ürün Yönetimi Direktörü Dr.Serdar İnce, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Extreme Netwoks’ün 2016 yılında vizyonerlik yolunda attığı adımları ve büyümesi konusundaki başarılarını memnuniyetle takip ediyoruz. Y3K olarak müşterilerimize en yeni teknolojileri ilk sunma özelliğimize uyum sağlayan bir firma ile çalışmak bizler için heyecan verici bir gelişme. Diğer yandan distribütörlük anlaşmamız ile ürün gamımıza katılan kablolu ve kablosuz ağ sistemleri ile yazılım ve analiz programları sayesinde müşterilerimize bu alandaki en kaliteli ürünleri sunabilmek de gücümüze güç katıyor” dedi.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *