Fujitsu, avuç içi kimlik doğrulama cihazını satışa sundu

Fujitsu, avuç içi kimlik doğrulama cihazını satışa sundu

Fujitsu, şirketler ve KOBİ’lerde giriş kontrolünde kullanılan kimlik doğrulama sistemlerinin yerini alacak kullanıma hazır biyometrik PalmSecure Kimlik Doğrulama Cihazı’nı (ID Access), Avrupa’da satışa sundu.

PalmSecure Kimlik Doğrulama Cihazı, entegre bir PalmSecure sensörüne sahip ve kişilerin kimlik doğrulamasını avuç içi damar taraması yaparak gerçekleştiriyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, PalmSecure Kimlik Doğrulama çözümü mevcut donanıma hızlı bir şekilde ve kolaylıkla entegre edilebiliyor.

PSN900, PalmSecure Kimlik Doğrulama Cihazı; Fujitsu’nun ödüllü biyometrik avuç içi damar tarama sistemi temelli. Cihaz, entegre PalmSecure sensörü ve dokunmatik ekrandan oluşuyor ve çok faktörlü kimlik doğrulama sağlamak için farklı konfigürasyonlarla sunuluyor. Seçenekler arasında, Mifare kartları ya da HID kartları kullanılan okuyucular mevcut.
Alternatif olarak cihaz sadece PalmSecure sensörü ile de konfigüre edilebiliyor.

Biyometrik doğrulama sistemleri nedir?

Biyometrik doğrulama sistemleri; pin kodları ya da şifreler, anahtar ya da giriş kartları kullanılan geleneksel doğrulama sistemlerine oranla yüksek bir kesinlik derecesi sağlar. Geleneksel kimlik doğrulama sistemlerine göre büyük farklılıklar içeren, kullanıcı dostu ve hijyenik biyometrik sistemler sayesinde kayıp, paylaşım, kopyalanma ya da çalınma gibi riskler de ortadan kalkar. Böylece işletmeler belirlenmiş kişilerin eylemlerini birbirleriyle ilişkilendirerek özellikle unutulan şifreler nedeniyle ortaya çıkan zaman kaybından da kurtulmuş olurlar.

Facebook Comments
Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *