Girişimci ve yatırımcılar bir araya geldi

TEB Özel Melek Yatırım Platformu ve Workinton sponsorluğunda gerçekleştirilen The Pitcher etkinliği, girişimcileri yatırımcılarla bir araya getirdi.

Serbest ve interaktif bir başvuru süreci sonunda seçilen birbirinden farklı 30 girişimciyi 40 yatırımcı ve 200’ü aşkın katılımcıyla buluşturan The Pitcher etkinliği Workinton Levent’te gerçekleştirildi.

Türkiye’de teknoloji ve girişimcilik alanlarında öncü projelere imza atmak için çalışan Insprad Media tarafından düzenlenen The Pitcher etkinliği sonuç odaklı networking seansı ile başladı ve girişimci sunumlarıyla gün boyu devam etti. İddialı girişimlerin sahneye çıktığı etkinlikte yerli ve yabancı girişimlerin her biri yatırım alma yolunda büyük adımlar atarken, bağımsız jürinin oylarıyla günün en dikkat çekici üç girişimi ise şöyle sıralandı; Yuvarla.org, One Hour ve SCHAIN. Kazanan girişimler TEB Özel Melek Yatırım Platformu’ndan para ödülü almaya da hak kazandı.

Etkinlikte yer alan girişimlerden 15’i Bimeks, ADAPTTO ve TEB Girişim Evi sponsorluğunda The Pitcher sahnesine çıktı. The Pitcher etkinliğinin kazananı Yuvarla.org, sahneye çıkan tek sosyal etki girişimi olma unvanına sahip oldu. “Destek olmanın en kolay yolu” sloganıyla faaliyet gösteren Yuvarla.org, e-ticaret müşterilerine çevrimiçi alışverişlerinde sepet tutarlarını yukarıya yuvarlayarak diledikleri sivil toplum kuruluşlarına destek olma olanağı sağlıyor.

The Pitcher’in ikincisi ise alelade bir diğer çöpçatanlık uygulamasından daha fazlası olduğunu kanıtlamayı başaran One Hour oldu. Bir saat süreyle yayında kalan selfie’ler çektiren uygulama, kullanıcıların etrafındaki diğer insanlarla spontane tanışmalar yaşamasını mümkün kılıyor.

Jüri tarafından üçüncülük ödülüne layık görülen girişim ise stok devir hızını yükselten tedarik zinciri yönetimi yazılım ve uygulama projesinin sahibi SCHAIN oldu. Girişim, standart raf ürünleri olan iş ortamlarında stokları azaltırken ürün bulunurluğu sağlıyor.

Kazanan ilk üç girişime ödülleri, TEB Özel Yatırımcı Kulübü üyesi Ömür Filiz, TEB Özel Melek Yatırım Platformu İş Geliştirme Müdürü Nilüfer Aktaş ve TEB Özel Bankacılık Pazarlama Müdürü Hayri Telekoğlu tarafından takdim edildi.

Birkaç sürpriz gelişme The Pitcher’ı beklenenden daha da heyecanlı kılmayı başardı. KOSGEB The Pitcher’ın kazanan girişimlerine yurt dışına açılma yolunda destek sağlayacağını duyurdu. Etkinliğin ana sponsoru Türk Ekonomi Bankası (TEB) ise bir sonraki yıl da The Pitcher etkinliğine sponsor olacağını açıkladı.

TEB Özel Melek Yatırım Platformu ve Workinton’ın sponsorluğunu üstlendiği etkinliğin destekçileri arasında Uber, Microsoft, Galata İş Melekleri, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi, SecureDrive, Keiretsu Forum, Business Awareness Society, TestMyPitch, Wamda, Marjinal Porter Novelli, KOSGEB, Girişimcilik Vakfı, Glow, GazaSkyGeeks, Swapcard, scoremypitch, Istanbul Startup Angels, EBİLTEM TTO, Mealbox, TeknoParkİstanbul, ADAPTTO, Gossip, Bimeks, OASIS500, Technolera ve 3Dörtgen yer aldı.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *