HP’den öğrencilere özel bilgisayar: HP ProBook x360

HP’den öğrencilere özel bilgisayar: HP ProBook x360

HP, okullarda dijital öğrenim şartlarını iyileştirme amacıyla Windows 10 işletim sistemli, HP ProBook x360 11 G1 Education Edition dizüstü bilgisayarı geliştirdi.

HP ProBook x360 11 G1 Education Edition, hem uzun ömürlü, hem uygun maliyetli, hem de tam işlevsellik sağlayan özellikleriyle sınıflarda dijital dönüşüm başlatacak.

Bugün duyurulan cihaz, sınıfların geleneksel anlatım tabanlı öğrenim yöntemlerinden teknoloji merkezli “harmanlanmış öğrenim” anlayışına geçişini kolaylaştırıyor. Bu anlayışta öğrenciler küçük gruplara ayrılarak farklı istasyonlara dağıtılmış ders konuları arasında hareket ederek öğrenim görüyor. Örneğin bir grup öğrenci yer üzerinde tabletleriyle projeler üzerinde çalışırken diğer bir grup öğrenci de masaüstü ya da dizüstü bilgisayarları aracılığıyla farklı okullardaki öğrencilerle online iletişim kurarak birlikte öğrenim görüyorlar.

probook_x360_ee_cw-1

HP Türkiye Kişisel Sistemler Kategori Müdürü Ece Ergüven, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Eğitim pazarı HP için stratejik bir büyüme alanı. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve okulların özgün ihtiyaçlarına eğiliyoruz. Çünkü geleceğin mucitleri, liderleri ve iş insanlarını onlar oluşturuyor. Ezberin ötesine geçerek yaratıcılık, iş birliği ve kritik düşünceyi geliştirmeleri bu açıdan çok önemli.”

Eğitim pazarının büyük bir oyuncusu olan HP, IDC’nin Worldwide Quarterly PC Tracker raporuna göre (2015 dördüncü çeyrekten 2016 üçüncü çeyreğe kadar) 2016 mali yılında okullara ve üniversitelere 4,8 milyon PC teslim etti.

hpi_edu_06_a_hp-cw

Okullar için tasarlandı

Harmanlanmış öğrenim anlayışında öğrenciler sürekli olarak hareket halinde. Bu nedenle HP ProBook x360 11 EE’nin tasarımında dayanıklılık çok önemli bir yer tuttu. HP bu düşünceyle HP ProBook x360 11 EE’yi dünyanın en ince ve en dayanıklı dönüştürülebilir PC’si haline getirdi.

Endüstriyel lastik kaplama cihazın ekranı opsiyonel darbe dirençli Corning Gorilla Glass teknolojisi ile donatılabiliyor. HP mühendisleri cihazı zorlu HP Total Test Süreçlerinden geçirdi. Bu sürece yüzlerce bilgisayarın okul sırası yüksekliğinden yere düşürülmesi dahil. Cihazın Windows 10 Anniversary Update işletim sistemi, modern sınıf deneyimi için çeşitli yenilikler sunuyor. Bu yeni işletim sistemi ile eğitimciler, cihazları hemen kullanılabilir duruma getirebiliyor. HP Türkiye Kişisel Sistemler Kategori Müdürü Ece Ergüven, “HP ProBook x360 11EE’de Microsoft ile birlikte çalıştık. Zira Microsoft, sınıf öğrenimini yeniden tanımlamaya yardımcı oluyor. Öğrenim, son birkaç yılda dramatik değişimler yaşayan bir kavram oldu. Dünyanın her yerindeki genç zihinlerin bu anlayışa kolaylıkla uyum sağlayabileceği bir çözüm geliştirdiğimize inanıyoruz” diyor.hpi_edu_10_a_hp-cw3

Öğrenim için tasarlandı

HP ProBook x360 11 EE, öğrencinin öğrenim deneyimini de zenginleştiriyor. Yeni bilgisayar tüketici cihazları ya da kurumsal cihazlarda bulunan birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Microsoft Office OneNote’un da aralarında bulunduğu bu özellikler sayesinde öğrenciler dersleri açısından çok faydalı uygulamalara erişebiliyor.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Kategori Müdürü Ece Ergüven, “Cihazımız dünyanın tek çift kamera sistemli dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. HP olarak buna Kaşif Modu adını veriyoruz. Kaşif Modu, proje tabanlı öğrenim ve içerik üretiminde kullanılıyor. Opsiyonel 1080p FHD kamera, öğrencilerin tablet modunda video çekip gerçek zamanlı olarak bu videoları izlemelerini sağlıyor. Matematik, not alma, alıntı ve sanat çalışmaları için etkin bir elektronik kalem de bulunuyor. Standart dokunmatik ekranlı arayüz, öğrenciler için fareden daha rahat bir kullanım deneyimi sunuyor.” (Basın bülteninden derlenmiştir)

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *