HTC, Desire 10 ailesini tanıttı!

HTC, Desire 10 ailesini tanıttı!

HTC, yeni akıllı telefonları HTC Desire 10 pro ve Desire 10 lifestyle modellerini tanıttı.Desire 10 Pro, Lifestyle versiyonuna kıyasla daha güçlü bir performans sunuyor. 

 

Desire ailesiyle orta segmentte bulunan her iki telefon yine de amiral gemisi düzeyindeki yeni özellikleriyle dikkat çekiyor. Desire 10 pro, geniş açılı resimler çeken Selfie Panorama modu, ultra hızlı parmak izi sensörü gibi üst segment özelliklerinin yanı sıra ön ve arkada bulunan yüksek çözünürlüklü kameralara da sahip.

HTC Desire 10 lifestyle,  HTC BoomSound Hi-Fi harici hoparlörlerin yanı sıra kulaklıkta24 bit Hi-Res ses özelliği bulunuyor.

Telefonlar metalik kenarlara ve mat plastik tasarıma sahip. HTC Desire 10 pro’nun 5.5 inç Full HD (1080p), HTC Desire 10 lifestyle’ın ise 5.5 inç HD (720p) ekranı bulunuyor.

Desire 10 pro’nun arkasında, bir parmak izi sensörü bulunuyor. Bu sensör aynı zamanda parmak izinizle selfie çekmenize bile izin veriyor.

20MP ana kameraya sahip Desire 10 pro, Akıllı Elektronik İmaj Sabitleme (Electronic Image Stabilization) fonksiyonu ile el titremesi halinde bile net videolar çekmeyi mümkün kılıyor. Hem ön hem de arka kameradaki Auto HDR özelliği ise birden fazla fotoğrafı bir araya getirerek düşük ışık veya gölgede bile etkileyici netlikte fotoğraflar yaratıyor. Lazer otomatik odaklama (Laser Auto-Focus), özelliğine de sahip Desire 10 pro 13MP selfie kamerasının yanı sıra, tek seferde daha fazla kişiyi çekmeniz gereken durumlar için yeni bir Selfie Panorama moduna sahip.HTC 10’da bulunan HTC BoomSound Hi-Fi HTC Desire 10 lifestyle’da da bulunuyor. HTC Desire 10 pro ve Desire 10 lifestyle, HTC 10 ile aynı kişiselleştirme imkanlarını sunuyor.

A56DJ - Desire 10 lifestyle - Handset - Image - Global

HTC Desire 10 pro ve HTC Desire 10 lifestyle, 3GB’lık RAM’i ve 32GB büyüklüğündeki depolama alanı ile geliyor. Her iki model de ayrıca 2TB’ye kadar genişletilebilir SD kart desteği sunuyor.

HTC Desire 10 pro’daki sekiz çekirdekli ve Desire 10 lifestyle’daki dört çekirdekli işlemci yer alıyor. Desire 10 pro’nun 3.000mAh ve Desire 10 lifestyle’ın 2.700mAh pili bulunuyor.

HTC Desire 10 pro ve HTC Desire 10 lifestyle Kasım ayından itibaren Türkiye’de tüketicilere sunulacak.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *