Huawei’den Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine sektörel eğitim

Huawei’den Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine sektörel eğitim

Huawei, Özyeğin Üniversitesi son sınıf öğrencilerini Huawei Türkiye ofisinde ağırladı.


Özyeğin Üniversitesi’nin “sektörlerle iç içe eğitim” felsefesi doğrultusunda oluşturulmuş, öğrencilerin sektörel farkındalıklarını artırarak kariyerlerine en iyi şekilde hazırlanmalarına olanak sağlayan “Sektörel Eğitim Programı” başlığı altında Huawei Özyeğin Üniversitesi öğrencilerini Türkiye ofisinde ağırladı.

Gün boyunca öğrencilere sektörle ve Huawei ile ilgili eğitim verildi. Verilen eğitim kapsamında Huawei Türkiye Ar&Ge Direktörü Wulianginq öğrencilere Huawei’nin çalışma prensipleri ve telekomünikasyon sektörü ile ilgili bilgi verirken, Huawei olarak Türkiye pazarında ilerlemek istediklerini ve pazarda mevcut konumlarının kullanıcı gözünde güven üzerine kurulu olduğunu, bu güven ilişkisini Huawei marka ürünlerin kalitesinden geldiğini ve bu kaliteyi koruyacaklarını belirtti.

‘’Huawei’nin büyüme ivmesi çok yüksek’’
İnsan Kaynakları Direktörü Şevket Ünal ve Türkiye Network Teknoloji Departmanı Direktör Yardımcısı Evren Bitil Huawei’nin Türkiye’de gerçekleştirdiği projeler ve hedefleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Bitil; Huawei’in büyüme ivmesinin yüksek olmasının asıl nedeninin reaksiyon alma sürelerinin kısa olmasından kaynaklandığını anlattı. Sevket Ünal ise; Huawei’nin geleceğin teknolojisine yoğunlaşarak dijital çağa öncülük etmek istediğini, bu bağlamda kurumsal iş grubunda doğrusal büyüme sağlamaya, operatör iş grubunda sektör liderliğini korumaya, tüketici iş grubunda ise markanın gelişimini sağlamaya ve sürdürülebilir gelişmeyi sağlamak için Huawei olarak yeni işbirliklerine imza atmaya devam edeceklerini belirtti.

Sektör eğitiminin yanı sıra Özyeğin Üniversitesi öğrencileri her sene ortalama 50 öğrenciye staj olanağı sağlayan ve 80-100 kadar yeni mezuna iş imkanında bulunan Huawei’de staj ve iş olanakları hakkında bilgilendirilirken Huawei’nin üst düzey yöneticileri ile bireysel zaman geçirme olanağını yakaladı.

Öğrenciler Huawei’de aldıkları sektörel eğitimden kariyer planlamaları için yararlı bilgiler edindiklerini dile getirirlerken Özyeğin Üniversitesi Sektörel Eğitim ve Profesyonel Gelişim Koordinatörü Stephen Moroz “Özyeğin Üniversitesi olarak yüksek potansiyelli öğrencilerimizin Fortune 500 şirketi olan Huawei ile tanışma toplantısı yaparak bu teknoloji lideri şirketi tanıma fırsatı buldukları için çok heyecanlıyız. İşbirliğimizi geliştirerek farklı etkinliklerle sinerji yaratmak için çalışmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Facebook Comments
Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *