İnternet kullanıcı sayısı 3 milyarı aşacak

Mobil yaşamın hız kesmeden yaygınlaşması, kurumsal kültürlerin değişmesini ve yenilikçi teknolojilerin kullanılmasını zorunlu kılıyor.

Araştırma şirketi e-Marketer’ın yayımladığı rapora göre, internet kullanıcı sayısı 2016 yılı başında yüzde 6,2 artarak 3 milyarı aşacak. 2016’da dünya nüfusunun yüzde 44,4’ü internete bağlanacak. Rapora göre, 2018 yılında dünya nüfusunun yüzde 48,2’sinin internet kullanacağı öngörülüyor. Mobil çalışma eğilimin giderek arttığı günümüzde kurumlar ve çalışanlar, kendilerini rahat hissettirecek ve özgür kılacak iletişim kanallarını tercih ediyor. Tüm iletişim kanallarına tek bir ekranda sığdıran Unify, iki yılı aşkın süreç sonunda milenyum kuşağının da içinde olan 1.000’den fazla kullanıcının geri beslemelerini dikkate alarak “Circuit” uygulamasını geliştirdi. İletişim alışkanlıklarını değiştirecek çözüm, daha çok e-posta üzerinden yapılan iletişimi kolaylaştırıyor, sunduğu uygulamalar ile kullanıcıların daha verimli çalışabilmelerini sağlıyor.

2019’da dünyanın yarısı internete bağlanacak

Sektör bağımsız her firmanın en önemli gündem maddelerinden biri olan dijitalleşmenin önemine değinen Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “e-Marketer raporuna göre, 2016 yılı başında internete bağlanan kullanıcı sayısının 3 milyarı aşması, dünya genelinde tablet kullanıcı sayısının 1 milyarı geçmesi bekleniyor. Raporda, 2019 yılına gelindiğinde, dünyadaki her iki kişiden birinin internete bağlanmış olacağı öngörülüyor. Dünyadaki gelişmelerin yanında, 2016 yılı başında, Türkiye’deki internet kullanıcı sayısının ise 45 milyona ulaşacağı ifade ediliyor. Telefonların, tabletlerin ve birbirinden farklı birçok cihazın iş hayatımızda yer aldığını düşünürsek, dijital dünyaya uyum sağlamanın ne kadar gerekli olduğunu anlıyoruz. Bütün iş süreçlerimizi yeni nesil çalışma şekline uygun olarak dönüştürdüğümüzü söylemek mümkün. Bu doğrultuda geliştirmiş olduğumuz Circuit isimli ürünümüz, kurumların ve çalışanların beklentileri göz önünde bulundurularak geliştirildi. Kurumların internet üzerinden toplantı yapmalarını ve seyahat masraflarını en aza indirerek önemli tasarruflar elde edilmesini mümkün kılan Circuit ile çalışanlar ofise değil, ofis çalışanların ayağına geliyor” dedi.

2018’de dünya nüfusunun yüzde 48,2’si internet kullanacak

e-Marketer tarafından yayımlanan rapora göre, internet kullanıcı sayısı 2016 yılı başında yüzde 6,2 artarak 3 milyarı aşacak. 2016’da dünya nüfusunun yüzde 44,4’ü internete bağlanacak. Rapora göre, 2018 yılında dünya nüfusunun yüzde 48,2’sinin internet kullanacağı öngörülüyor. Ayrıca araştırmaya göre, İngiltere’de e-posta, iş yapış modelinde bir numaralı iletişim aracı. Bunu yüzde 75 ile paylaşılan takvimler ve linkler izliyor. CIO’lara göre, çoklu lokasyona sahip ve çalışan mobilitesi fazla olan şirketlerin çoğu, mobil iletişim işbirliğine önem veriyor ve bu konuya yatırım yapıyor. CIO’ların yüzde 46’sı saha çalışanlarını, mobil işbirliğinin en büyük yararlanıcıları olarak görüyor. Yüzde 36’sı mobil uygulama yönetimini en önemli başlık olarak görürken, yüzde 31’i ise mobil işbirliği hizmetlerinin genişlemesini stratejik bir öncelik olarak değerlendiriyor.

 

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *