İş adamlarına özel uçak

İş adamlarına özel uçak

İş jeti bakım ve onarım markası Amac Aerospace Turkey, çim ve toprak zemine iniş yapabilen Pilatus PC-12 uçağını patronların beğenisine sunuyor. Pilatus PC-12, kargo, hava taksi ve hava ambulansı, sınır gözetleme uçağı olarak da birçok amaca hizmet ediyor.

AMAC Aerospace Turkey’in satış ve bakım haklarını üstlendiği Pilatus PC-12 uçakları çok amaçlı kullanılabilirliği ve operasyonel esnekliği açısından avantaj sağlıyor. Pilatus PC-12, kargo, hava taksi, VIP, ambulans, arama ve gözetleme gibi farklı alanlarda kullanılabiliyor.

Özellikle iş adamların tercihleri arasında yer alan Pilatus PC-12 çim ve toprak zemine iniş yapabilme özelliğine sahip. 4, 6 veya 8 kişilik konfigürasyonları olan Pilatus PC-12, yüksek performansının yanı sıra düşük uçuş maliyetiyle de tercih sebebi oluyor.

PC-12 uçaklar maksimum 9 kişi veya bin 209 kg yük taşıyor. Bin 200 beygir gücüne sahip olan Pilatus PC-12 uçaklar, her yere güvenli ve hızlı bir ulaşım sağlıyor. Farklı alanlarda farklı konfigürasyonlarla kullanılabilen Pilatus PC-12 uçakları, 9 bin 144 metreye kadar havalanabiliyor. Uçağın kalkış yapması için ise 800 metre mesafe yetiyor.

is-adamlarina-ozel-ucak -Pilatus PC-12-2

VIP konfigürasyonlu bir PC-12’nin temel performans parametreleri:

Kalkış Mesafesi                                               : 808 m

İniş Mesafesi                                                   : 558 m

Maksimum Tırmanma Hızı                            : 585 m/dk

Maksimum Seyir Hızı                                     : 519 km/sa.

Maksimum Menzil                                         : 2915 km

Maksimum Uçuş Yüksekliği                           : 9144 m

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *