KOBİ’ler için fidye yazılımına karşı koruma aracı

KOBİ’ler için fidye yazılımına karşı koruma aracı

Kaspersky Lab, çok küçük ölçekli şirketlerin günümüzde karşılaştıkları, sayıları gittikçe artan siber tehditlere karşı korunabilmelerine yardımcı olabilmek için Kaspersky Small Office Security ürününün yeni bir versiyonunu piyasaya sundu.

Fidye yazılımını engelleyen geliştirilmiş fonksiyonu, internetten yapılan finans işlemlerini koruyan geliştirilmiş özelliği, ve güvenlik durumunu rahatça gözlemlemeyi sağlayan özelliği sayesinde Kaspersky Small Office Security; dolandırıcıları uzak tutarak çok küçük işletmelerin büyümesine yardımcı olacak.

Kaspersky Lab’ın yakın zamanda yaptığı, çok üçük işletmelerin %42’sinin şifreleyen kötü amaçlı yazılımlar konusunda endişeli olduğunu gösteren araştırmaya paralel olarak; Kaspersky Small Office Security ürünün son versiyonu büyüyen ‘şifreleyici’ tehditlerine karşı zenginleştirilmiş koruma sunuyor. System Watcher bileşeninin sahip olduğu şİfreleyici önleyici özellikler kötü amaçlı şifreleme denemelerini engellemekle kalmıyor, otomatik yedekleme ve eski hale geri dönme özelliğini harekete geçiriyor.

Her gün daha fazla çok küçük işletmeler hesaplarına ulaşmak ve onlarla işlem yapmak için mobil bankacılığı kullanıyor ve internet işlemlerinin popülaritesi suçluların da dikkatini çekmiş durumda. Buna karşı durarak Kaspersky Small Office Security’de bulunan Safe Money özelliği; finansal işlemler için dolandırıcılara karşı daha iyi hale getirilmiş koruma sunuyor. Bunu da, siber suçluların önemli işletme verileri ve finansal varlıkları çalmak için sıklıkla kullandığı ekran görüntüsü alma veya clipboard (pano) fonksiyonunun kullanılmasına karşı koruma sunarak yapıyor.

Bu önemli gelişmelerin yanı sıra Kaspersky Small Office Security’nin son versiyonu, küçük işletmelerin güvenlik durumlarını kolay bir şekilde gözlemlemelerini sağlıyor. Özel, bulut bazlı gözlem konsolu ile birlikte, işletmeler ağlarında bulunan masa ve diz üstü bilgisayarlardan dosya sunucuları ve mobil cihazlara kadar tüm cihazların korunma durumlarının tek bir görüntüsüne ulaşabiliyor. Online portal ise bu bilgiye her yerden her an ulaşılabileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda işletmelerin tamamen korunmasına yardımcı olmak için güvenlik ayarlarını gerektiğinde aktive etmek veya değiştirmek için de kullanılabiliyor.

Facebook Comments
Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *