Microsoft’tan eğitim sektörüne özel çözüm uygulamaları

Microsoft’tan eğitim sektörüne özel çözüm uygulamaları

Microsoft, global ve yerel iş ortaklarının Microsoft platformları üzerinde eğitim sektörüne yönelik geliştirdiği iş çözümlerini aktarmak üzere “Eğitim Sektörüne Özel Çözüm Uygulamaları” etkinliğini 24 Eylül Cumartesi günü Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde gerçekleştirdi.

Microsoft’un eğitim sektörünü dijitalleştirmeye yönelik yatırımlarının vurgulandığı ve iş ortağı ekosistemine verdiği desteğin altının çizildiği etkinlikte, Microsoft’un 5 yerel ve 1 global iş ortağı, dijital sınıf yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, uzaktan eğitim, e-Eğitim ve öğrenim yönetim sistemleri gibi çeşitli ihtiyaçlara yönelik çözümlerini paylaştı.

Etkinlikte Öğrenim Yönetimi Sistemi (LMS), Öğrenci Bilgi Sistemi (SIS) ve Öğretmen Mesleki Gelişim Yönetimi (Teacher PD) uygulamaları gibi farklı ihtiyaçlara hitap eden bu çözümler, workshop oturumlarında iş ortakları tarafından anlatıldı.

“Bu dönüşüme ivme kazandırmak için sorumluluğumuzun farkındayız”
Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, “Microsoft olarak eğitim sektörünün dijitalleşmesi son dönemlerde üzerine önemle eğildiğimiz konuların başında geliyor. Avrupa Komisyonu’na göre dünya çapında 414 milyon öğrenci 2030 yılına kadar yükseköğrenim görmeyi planlıyor. Dahası yarının işlerinin yüzde doksanı dijital beceri gerektiriyor. Bugünün öğrencilerinin sadece yüzde 15’inin okullarında bilgisayar erişimi bulunuyor. Genç nüfusun gelecekteki hayatlarına ve kariyerlerine tamamen hazır olmalarını garanti altına almak için şu anki dijital dünya ile eğitimi birleştirmek gerekiyor” dedi.

Kansu sözlerini şöyle sürdürdü: “Microsoft olarak sınıflarda teknoloji adaptasyonunu hızlandırmak öğretmenlerin eğitim sonuçlarını artıracak, dijital değişime daha iyi adaptasyon sağlayacak, sayısal uçuruma köprü olacak ve en önemlisi öğrencilere bilgi ekonomisinde işlerine geçişte eğitim konusunda çalışmalar yapıyoruz.

Günümüzün rekabetçi pazarında gençlerin başarılı olması, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için fırsat yaratmak ve eğitimde eşitlik yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Youthspark programımız aracılığıyla önümüzdeki 3 yıl içinde tüm dünyadaki genç nüfusun bilgisayar bilimine erişimini artırmak amacıyla 75 milyon dolarlık yatırım yapacağız.

Özellikle dijital eğitim ve öğrenime gecikmeli giriş yapmış olan ülkemizde, bu dönüşüme ivme kazandırmak için Microsoft olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu doğrultuda ‘Eğitim Sektörüne Özel Çözüm Uygulamaları’ etkinliği bizim için büyük önem taşıyor. Eğitim sektöründe çeşitli ihtiyaçlara yönelik çözümlerin paylaşıldığı bu tarz etkinlikleri artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Tüm bunların yanı sıra bu etkinlikler serisi sadece Türkiye ile sınırlı değil. Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ndeki diğer ülkeler de dijital dönüşüme öncülük etme girişimleri kapsamında, farklı sektörlerde benzer etkinlikleri gerçekleştireceklerdir”

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *