Mobil çalışanlar ailelerine daha çok zaman ayırıyor

Çalışanların yüzde 58’ine göre mobil çalışmak daha az stres demek.

Bağımsız araştırma şirketi Barem tarafından yapılan araştırmaya göre, mobil çalışmayı en iyi ifade kavramlar arasında mobil uygulamaların önemli bir yeri mevcut. Araştırmada, mobil çalışmanın yüzde 41 oranında verimlilik ve yüzde 29 oranında maliyet tasarrufu sağladığı görülüyor. Kullanıcı taleplerini dikkate alarak kurumların iş akışlarına verimlilik, esneklik ve katma değer sağlayan Unify, 170 yıllık deneyimi ve Ar-Ge gücüyle mobil iletişimdeki kuralları yeniden tanımlıyor. Her yerden ve her zaman verimli çalışma olanağı sunan mobilite, yatırım ve işletme giderlerinden tasarruf etme avantajı sağlıyor.

Barem tarafından gerçekleştirilen “Mobil Çalışma Hayatı” başlıklı araştırmaya, farklı sektörlerde çalışan 70 üst düzey, 95 orta düzey ve 41 ilk kademe olmak üzere toplam 206 yönetici katıldı. Katılımcıların 82’sini kadınlar, 124’ünü ise erkekler oluşturdu. Çalışmaya 35 yaşın altında 67, 35-50 yaş gurubundan 116 ve 50 yaş üzerindeki 23 kişi katıldı. Mobil uygulamaların önemli olduğunu gözler önüne seren araştırma, geleneksel iş yapış şekillerinin değiştiğine dikkat çekiyor. Yenilikçi yaklaşımı ile kurumların yeni iş süreçlerine uyum sağlamalarına yardımcı olan Unify, yeni ürünü Circuit ile seyahat ve konaklama maliyetlerini ortadan kaldırıyor.

Mobil çalışanlar daha verimli ve daha mutlu

Mobil çalışma, bireylerin verimli ve mutlu olmalarına imkân tanıyor. Hızlı ve verimli iş yapabilme avantajı, insan hayatının en önemli unsurlarından biri olan zamandan tasarruf etmeyi de beraberinde getiriyor. Araştırmaya katılan 4 yöneticiden 3’ü iş yeri dışında çalışanların zaman planlaması yapabilmesinin önemli olduğunu düşünüyor. Araştırmada, mobil çalışanların geleneksel mesai yapanlara göre, yüzde 66 oranında ailelerine daha çok zaman ayırabildikleri dikkat çekiyor. Mobil çalışmanın daha az stresli olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 58. Her saat ulaşılabilir olmaktan rahatsızlık duyanların oranı ise yüzde 38.

İş yeri dışında çalışma eğilimi revaçta

İnternete erişimin kolaylaşması ve mobil cihazların yaygınlaşması ile esnek çalışma olanaklarının arttığını belirten Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “Mobil cihazların hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesiyle iş hayatında değişim kaçınılmaz oldu. Yenilikçi teknolojilerin kullanımıyla istenilen her mekân iş yerine dönüştürülebiliyor. Böylece zamandan tasarruf sağlanabiliyor. Çalışanlar artık mekân bağımsız çalışarak, zamanlarını kendi planlamaları dahilinde yönetmek istiyor. Kurumların esnek çalışabilmelerini sağlamak için geliştirdiğimiz Circuit çözümü ile kurumlara özel iletişimin önünü açıyoruz. Circuit çözümüyle çalışanlar nerede olurlarsa olsunlar, birbirleriyle hızlı irtibat kurup, işlerini sonuçlandırabiliyor. Toplantı geçmişleri, paylaşılan teklif ve projeler ile ilgili bilgilere tek ekrandan hızlıca ulaşabilmeye imkân tanıyan Circuit, çalışan memnuniyetini en üst seviyeye çıkarıp, sadakati artırıyor. Amerika’da ve Avrupa’da kullanılan ürünümüzü Türkiye’de de hizmete sunarak, kurumlara küresel ölçekte fırsatlar yaratıyoruz.” dedi.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *