Nokia 8, Android 8.0 Oreo güncellemesini almaya başladı

Nokia 8, Android 8.0 Oreo güncellemesini almaya başladı

Nokia 8 modeli için Android Oreo 8.0 güncellemesi  Türkiye’de dağıtılmaya başladı.

HMD Global’in Ürün Yönetimi Başkanı Juho Sarvikas, “Kullanıcılarımıza her zaman mümkün olan en iyi Android deneyimini sunmak istedik. Bu nedenle platformu test etmek, optimize etmek ve iyileştirmek için en uygun zamanı bekledik” dedi. Sarvikas sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Yeni kurulan Nokia telefonları beta laboratuvarları dahilinde kullanıcılarımız ile birlikte çalışarak, bu merakla beklenen mobil platformun yalın bir sürümünü yarattık. Bu sürüm, harika performans ve daha da iyi pil ömrü ile eşleştirilen o gereksiz yığıntıların hiçbiri olmadan tüm o heyecan verici yeni özellikleri içinde barındırıyor. Android 8.0 Oreo; iletişim kurmayı, yaratmayı, oyun oynamayı ve keşfetmeyi daha da eğlenceli yapan yeni özelliklerle dolu.”

 1.5 GB dosya boyutuna sahip olan güncelleme birçok özelliği beraberinde getiriyor.

  • Resim İçinde Resim modu, size aynı anda birden çok işi yapma şansı sunarken Nokia 8’in işlem gücü de en zorlu uygulamaların bile sorunsuz çalışmasını garantiliyor. Arkadaşlarınız ile iletişimdeyken bir YouTube klibi izleyebilir veya Amazon’dan sipariş verirken banka hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Her durumda Nokia 8 işlemcisi sorunsuz çalışmayı sağlıyor.
  • Nokia 8 üzerinde hiçbir gereksiz uygulama önceden yüklü olarak bulunmuyor. Android Instant Apps ile yazılımınızı daha da düzenli hale getirme şansına sahipsiniz. Sadece Chrome üzerinden desteklenen bağlantıya gidin ve indirip kurmak zorunda kalmadan yeni uygulamaları kullanmaya başlayın. Google Play Protect de henüz yüklemedikleriniz de dahil olmak üzere günde 50 milyarın üzerinde uygulamayı tarayarak cihazınızı ve verilerinizi güvende tutmak için çalışıyor.
  • -Akıllı yazılım, Nokia 8’in daha da hızlı şarj olmasına izin vererek içerikleri hiç olmadığı kadar hızlı yaratmanızı ve zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Nokia akıllı telefonlara has Dual-Sight™ modu, sosyal medyadaki olaylara tepkinizi gerçek zamanlı olarak hem ön hem arka kamerayı aynı anda kullanıp aktarabileceğiniz anlamına geliyor.
  • Android Oreo akıllı özellikleri, en az kullandığınız uygulamalardaki arka plan hareketini sınırlandırarak pil ömrünü maksimuma çıkarıyor ve Nokia 8’inizin siz harekete hazır olduğunuzda hazır olmasını sağlıyor.

-Nokia 8, içerik yaratımı yoluyla kendini ifade etmek anlamına geldiği için kullanıcılar, şimdi Android 8.0 Oreo üzerindeki 60’dan fazla yepyeni ve tamamen sıfırdan tasarlanmış emoji seti sayesinde kendilerini hiç olmadığı kadar iyi anlatabiliyor

Nokia’dan kalpleri geri kazanma girişimi: Nokia 8 (inceleme)

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *