PlayStation4 satışları 5 milyonu geçti

Yılbaşı tatili döneminde dünya çapında 5,7 milyon adet PlayStation4 satışı yapıldı.

Sony Computer Entertainment, PlayStation4 eğlence sisteminin, 2015 Noel-Yılbaşı tatili dönemindeki perakende satışlarının 1 5,7 milyon adet olduğunu açıkladı. PS4’ün 3 Ocak 2016 itibariyle küresel ölçekteki toplam satışları ise 35,9 milyon adedin üzerinde gerçekleşti.

PS4 yazılım satışlarının dünyanın dört bir yanından kullanıcı ve iş ortaklarından gelen güçlü destek ile, yılbaşı tatili döneminde de gücünü koruması sayesinde, dünya çapındaki perakende mağazalarında ve PlayStation®Store üzerinde dijital olarak 35 milyon adedin üzerinde oyun satışı yapıldı.

Çok oyunculu oyun deneyimi imkanı

Ayrıca, 2015’in sonu itibariyle PlayStation Plus abonesi olan kullanıcı sayısı da bir önceki yılın aynı dönemine göre %60 arttı. PS Plus aboneleri, üyelerin gerek üçüncü taraf geliştirici ve yayıncıların gerekse SCE Worldwide Studios’un popüler oyunlarının tam sürümlerini hiçbir zaman sınırı veya ekstra maliyet olmaksızın oynanmasına imkân veren “Aylık Oyunlar” gibi geniş bir özellik yelpazesine erişebiliyorlar. PS4 sahipleri aynı zamanda PS Plus ile çevrimiçinde çok oyunculu oyun deneyiminin de tadını çıkartabiliyorlar.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su Andrew House “Bu kadar çok tüketicinin Noel-Yılbaşı tatilinde oyun oynamak için PS4’ü seçmiş olmasından ve PS4 topluluğunun hiç olmadığı kadar büyümesinden son derece memnunuz. Yenilikçi eğlence deneyimleri sağlama hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki yılda da UNCHARTED 4: A Thief’s End, Horizon Zero Dawn ve The Last Guardian gibi üçüncü taraf geliştirici ve yayıncılar ile SCE Worldwide Studios imzasını taşıyan oyunlardan oluşan eşi görülmemiş bir portföyü onlara sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *