Red Hat, Gartner’ın raporunda “Vizyoner” kategorisinde gösterildi

Red Hat, Gartner’ın raporunda “Vizyoner” kategorisinde gösterildi

Açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Inc., Red Hat Enterprise Virtualization platformunun araştırma şirketi Gartner, Inc. tarafından Ağustos 2016 x86 Sunucu Sanallaştırma Altyapısı Magic Quadrant raporunda “Vizyonerler” kategorisinde gösterildiğini duyurdu.

Dünyanın her yanından şirketler Red Hat Enterprise Virtualization çözümüyle gelecekteki teknolojiler için temel inşa ederken mevcut teknolojilerini açık, ölçeklenebilir ve yüksek performanslı bir sanallaştırma altyapısı ile entegre edebiliyorlar.  Gartner’ın Magic Quadrant değerlendirmeleri, hizmet sağlayıcının vizyon ve uygulama kabiliyetinin bütünlüğüne yönelik titiz analizlere dayanıyor. Gartner’ın yaptığı değerlendirmede şu ifadeler yer alıyor: “x86 sunucu iş yüklerinin yaklaşık %80’i sanallaştırılmış bulunuyor. Ancak sanallaştırma teknolojileri daha hafifleşirken daha fazla iş yükünü ve çevik gelişimi destekler hale geliyorlar. Fiyat, modernizasyon ve belirli kullanım vakaları gibi unsurlar, kurumları farklı ve çoğunlukla çoklu sanallaştırma teknolojilerini kullanmaya yöneltiyor.”
Red Hat Enterprise Virtualization, dayanıklı güvenlik kabiliyetleriyle donatılmış sunucu ve iş istasyonlarına yönelik açık bir altyapı ve yönetim platformu. Red Hat Enterprise Linux ve Kernel tabanlı Sanal Makine (KVM) teknolojileri üzerinde oluşturulan platform, müşterilerin hem geleneksel hem de bulut-yerel uygulamalarını sanallaştırmalarına imkân tanıyor. Açık alternatif Red Hat Enterprise Virtualization, görev kritik, sanallaştırılmış Linux ve Windows ortamlarına yönelik yüksek performanslı, hata kaldırabilen ve daha güvenli bir platform sunuyor. Red Hat sanallaştırmayı daha yüksek seviyede ekonomik, birlikte çalışabilir ve çeviklik unsurlarıyla özel sanal makine karmaşıklığını ve maliyetini azaltıyor. Red Hat’in sertifikalı yazılım ve donanım iş ortaklarından oluşan ekosistemin desteklediği Red Hat Enterprise Virtualization geniş çeşitlilikteki kritik öneme sahip iş yüklerini desteklemeye yönelik benzersiz performans, ölçek ve esneklik sunuyor.

gartner-rapor-cw-agust
Red Hat Linux ve Sanallaştırma Bölümü Ürün Yönetimi Direktörü Gunnar Hellekson, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Birçok büyük şirket daha iyi seviyede verim ve birlikte çalışabilirlik şartları elde etmek ve geleneksel altyapılarını OpenStack ya da diğer platformları kullanan bulut-yerel iş yüklerine bağlamak için özel sanallaştırma çözümlerine açık bir alternatif arıyorlar. Liderler kategorisinde bulunan tek şirket olarak, Red Hat’in Magic Quadrant konumunun açık ve yüksek performanslı bir sanallaştırma alternatifi olmaya yönelik düzenli inovasyon, faaliyet ve güçlü vizyonumuzu destekleyeceğine inanıyorum.”

Raporun tamamı: 2016 Gartner Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *