Samsung ve Amazon HDR10+ içerik yayınına başladı

Samsung ve Amazon HDR10+ içerik yayınına başladı

Samsung Electronics ve Amazon Prime Video, tüm Prime Video HDR arşivinin yeni nesil televizyonlarda gelişmiş kontrast ve renk gösterimi sağlayan bir açık standart olan HDR10+ destekli olarak kullanıma açıldığını duyurdu.

Prime Video HDR10+ kataloğunda; The Grand Tour, The Marvelous Mrs. Maisel, Jean-Claude Van Johnson, The Tick ve The Man in the High Castle gibi orijinal Prime yapımlarının yanı sıra yüzlerce saatlik içerik bulunuyor. Prime Video böylece kullanıcılarına HDR10+ içeriği sunan ilk video servisi unvanına sahip olmuş oldu. HDR10+ teknolojisi, üstün kaliteli QLED TV modelleri de dâhil olmak üzere Samsung’un 2017’de tanıttığı tüm UHD TV serisinde destekleniyor.

Prime Video’daki HDR10+ teknolojisi, HDR destekleyen TV’lerde parlaklık seviyesinin sahne sahne, hatta kare kare ayarlanmasına izin veriyor. HDR10+ teknolojisi, her sahnede kişiye özel ton haritalaması yapılabilmesi sayesinde yeni nesil Samsung ekranlar için inanılmaz bir izleme deneyimi sunuyor. Resim kalitesi, yapımcının amaçladığı görüntüyü kusursuz şekilde veren daha detaylı ifadeler, daha parlak gölge alanları ve daha hassas renklerle çok daha gelişmiş bir görsel deneyim sunuyor. Amazon, keskin “Beizer” ton-haritalama kılavuzunu temel alan uygulaması sayesinde farklı TV modellerinde optimum izleme deneyimi sağlıyor.

 

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *