Samsung’dan 6 yeni ilham verici proje

Samsung’dan 6 yeni ilham verici proje

Samsung Electronics, Yaratıcılık Laboratuvarı’nda geliştirilen altı yeni projeyi tanıttı.

Samsung, teknoloji ile yaşamları iyileştirme vizyonu doğrultusunda, 2012 yılında Yaratıcılık Laboratuvarını (Creative Lab Projects / C-Lab) kurarak, Samsung çalışanlarının iş fikirlerini geliştirmesine ve yeni startup’lar kurmasına destek olmaya başladı. C-Lab, şimdiye kadar 100’ün üzerinde projeyi destekledi.

Samsung’un yenilikçi 6 ürünü şu şekilde sıralanıyor:

c_lab_projects_humon_main_cw
Hum On!: Siz mırıldanın, o bestelesin
Hum On!, kullanıcıların sadece mırıldanarak kendi şarkılarını yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir mobil uygulama. Kullanıcıların mırıldandıkları melodileri müzikal anlamda düzenlenmiş bir forma sokarak, hiç müzik eğitimi almamış olsa bile kullanıcıların herhangi bir enstrüman için müzik bestelemesine olanak tanıyor.

c_lab_projects_waffle_main_cw
Waffle: Çizin ve arkadaşlarınızla paylaşın
Waffle, kullanıcıların çizim yapıp başka bir kullanıcının duvarına bırakmasına olanak tanıyan bir sosyal ağ hizmeti işlevi görüyor.

c_lab_projects_itsywatch_main_cw
ItsyWatch: Çocuğunuzun akıllı saati
ItsyWatch; çocukların iyi alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olan giyilebilir bir cihaz. Çocuklara kendi sanal evcil hayvanlarına bakma fırsatı veren cihaz, aynı zamanda ebeveyn stresini hafifletmek ve aile üyeleri arasındaki duygusal bağı güçlendirmek için tasarlandı.

c_lab_projects_ahead_main_cw
Ahead: Akıllı kasket ile güvenle iletişim kurun
Ahead; bisiklet sürenler, kayak yapanlar ve motosiklet kullananlar için tasarlanmış iletişim özelliği bulunan bir kasket. Cihaz, kullanıcıların rahatlıkla iletişim kurmasını sağlayan elleri kullanmadan kontrol seçeneği sunuyor. Aynı zamanda kullanıcıların müzik dinlemesine ve sesli bildirimleri almasına da olanak tanıyor.

c_lab_projects_licon_main_cw
LiCON: Nesnelerin İnterneti için kumanda
LiCON; Nesnelerin İnterneti (IoT) özelliğine sahip cihazların fotoğrafı çekildiğinde, bu cihazı tanıyarak, onları kumanda etme yeteneği kazanan bir uygulama.LiCON uygulaması, oyuncaktan ev aletlerine, IoT özelliği taşıyan çeşitli cihazları kumanda edebiliyor.

c_lab_projects_fitt360_main_cw
FITT360: Ellerinizi kullanmadan 360 derece fotoğraf ve video çekin
FITT360; kullanıcıların bulundukları ortamın360 derece çekimini yapmasına izin veren giyilebilir bir kamera. Diğer 360 derece kameraların aksine FITT360, ellerin kullanılmasına gerek kalmadan kontrol olanağı ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Facebook Comments
Kategoriler Gündem
Tags: C-Lab, proje, Samsung

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *