Siber güvenlik artık 10 kat daha etkili

İnternet üzerinden yapılan siber saldırılar, yeni güvenlik yaklaşımı Arbor Networks Spectrum ile Adli Bilişim Güvenliği’ne göre 10 kat daha etkin şekilde bulunup kanıtlanabilecek.


Artık en profesyonel ve karmaşık saldırılar bile dakikalar içinde tespit edilebilecek, saldırganların kendi aralarındaki görüşmeler ortaya çıkarılabilecek ve doğrudan adli incelemeye sunulabilecek. “Düşünce hızı”na yetişmek üzere olan bu yeni siber güvenlik yaklaşımı, saldırganların bir sonraki adımlarını tahmin etmeyi de kolaylaştıracak.

Uluslararası siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks, gelişmiş siber tehditleri önlemeye yönelik çözümleri arasına Arbor Spectrum’u ekledi. Siber güvenlik alanında devrim niteliğinde özellikler sunan Arbor Spectrum, saldırganların kendi aralarındaki görüşmeleri ve ikincil hareketlerini ortaya çıkarıyor. Çözüm, siber saldırılardan kaynaklanan iş risklerini azaltmak için “düşünce hızı”nda iş akışlarını tarayan, Arbor’un ağ görünürlüğü verileri ve küresel İnternet ağlarında yer alan tehdit aktörlerinin etkinliğini bütünleştiren bir yapıya sahip. Bu yapıda, dünyadaki tüm İnternet trafiğinin yaklaşık üçte birini izleyebilen ATLAS’tan aldığı destekle Arbor, saldırıya uğrayan kuruluşun saldırıyı düzenleyenlerle aynı hızda hareket etmesine olanak tanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arbor Networks Türkiye Ülke Müdürü Serhat Atlı, “Günümüzde şirketlerin siber güvenlikle ilgili aldıkları en büyük risk, saldırı ortamının kişisel hale geldiğini anlamamaktır. Profesyonelleşmiş saldırganlar geleneksel savunmaları aşan kampanyalar tasarlıyor. CIO’lar genelde doğru risk tabanlı kararları alamıyor ve ekiplerini tehditlere odaklanıp bunları bulmaları için yönlendiremiyor.”  dedi.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *