Sony PlayStation 4 Pro görücüye çıktı!

Sony PlayStation 4 Pro görücüye çıktı!

Sony Interactive Entertainment (SIE), gelişmiş görüntü işleme yeteneği ve 4K kalitesinde görüntü desteği sunan PlayStation4 Pro (PS4®Pro) (CUH-7000 serisi) bilgisayar eğlence sisteminin çıkışını duyurdu.

PS4 Pro10 Kasım 2016’dan itibaren Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da temin edilebilecek. Bu ürünle, PlayStation® tarihinde ilk defa, platformun yaşam döngüsünün ortasında daha üst düzey bir sistem piyasaya sürülmüş oluyor. PS4 Pro, yine bugün duyurulan daha ince ve hafif modeli de içeren standart PS4 ile birlikte PS4 ürün yelpazesinde yer alacak.

PS4 Pro, CPU ve GPU da dahil olmak üzere sistem mimarisinin performansını ve yeteneklerini artırarak, oyunların çok daha detaylı grafikler ve daha önce görülmemiş görsel keskinlik sunmasına imkan veriyor. 4K TV sahipleri, 4K kalitesinde*1 çözünürlük ve daha hızlı ya da daha istikrarlı resim hızlarıyla tüm PS4 oyunlarını daha yüksek kalitede oynayabilecek. PS4 Pro ayrıca, Netflix ve YouTube gibi 4K video hizmetleri sunan servisleri destekleyen 4K video oynatma özelliğine de sahip.

ps4-pro-cw-2

HDTV sahipleri Sistemin tüm PS4 oyunlarında 1080p çözünürlük ve kimi desteklenen oyunlarda daha yüksek ve daha istikrarlı kare hızları sunması sayesinde, PS4 Pro üzerinde, gelişmiş oynama deneyimlerinin de tadını çıkartabiliyorlar.

Ayrıca, görüntüleme teknolojisinin geleceğine uyum sağlamak için, PS4 Pro da dahil olmak üzere, tüm PS4 sistemleri çok daha geniş bir renk yelpazesi ile parlaklığın ve karanlığın yeniden üretilmesine imkan veren HDR görüntüleme teknolojisini*3 de destekleyecek. HDR uyumlu TV sahipleri, desteklenen oyunların ve diğer eğlence içeriklerinin keyfini daha gerçekçi bir şekilde çıkarıp çarpıcı canlılığın ve insan gözünün gerçek dünyayı görme biçimine daha sadık görsellerin tadını çıkarabilecekler.

“Bugün, daha da gelişmiş bir PS4 deneyimi arayan oyun severlere hizmet veren üst düzey PS4 Pro’yu konsolun yaşam döngüsünün ortasında piyasaya sürerek PlayStation tarihinde önemli bir kilometre taşına imza atıyoruz,” diyen Sony Interactive Entertainment Başkan ve Global CEO’su Andrew House sözlerini şöyle sürdürdü: “PlayStation’ın inovasyon konusundaki hızına ivme kazandırarak pazara seçenek getiriyoruz ve oyun severlerin, ihtiyaçlarını karşılayan PS4 modelini seçmesine imkan veriyoruz. Sonuç olarak, tüm PS4 sahipleri, gerek PS4 Pro’nun gerekse yakında piyasaya sürülecek PlayStation VR’ın potansiyelini kullanan oyunlar oynamak için en iyi yerde olmanın faydalarından yararlanmaya devam ediyor.”

Yeni sistemin görünüşü, önceki modellerin yana yatık gövde tasarımını miras alıyor. PS4 Pro’nun güçlü varlığı ve sağlamlık hissini simgeleyen üç blok katmanından oluşan gövdesinin üst yüzeyinin merkezinde ayna benzeri bir yüzeye sahip PlayStation aile markası yer alıyor. PS4 Pro aynı zamanda, PlayStation®VR sanal gerçeklik sisteminin de aralarında bulunduğu diğer cihazların bağlanması için, arkasında bir ve önünde iki adet USB yuvasına sahip.

PS4 Pro’nun sahip olduğu 1TB*4 sabit sürücü kapasitesi, daha fazla oyun, demo, indirilen içerik ve en sevdiğiniz oyun oynama videosu için alan sunuyor.

Halihazırda var olan ve gelecekte piyasaya sürülecek olanlar da dahil olmak üzere, her PS4 oyunu PS4 Pro da dahil olmak üzere, tüm PS4’lerde oynanabiliyor. Ayrıca, tüm PS4 sistemleri, aynı kullanıcı ara yüzünü kullanıyor ve çoklu oyuncu ve ağ hizmetlerinde aynı çevrimiçi topluluğu paylaşıyor.

SIE, gerek üçüncü taraf geliştirici ve yayıncılar gerekse SIE WWS’ten güçlü oyun yelpazesi ile, PS4 Pro ile ilgili detayları piyasaya çıkış tarihine doğru açıklayacak ve tüm PlayStation ekosistemini daha da geliştirmeye devam edecek.
###

< PlayStation®4 Pro (CUH-7000 serisi)>
Ürün adı PlayStation®4 Pro
Renk Jet Black
Ürün kodu CUH-7000 serisi
İmalatçı tarafından tavsiye edilen perakende fiyatı 44.980 Yen, 399 ABD Doları, 399 Euro ve 349 Sterlin*2
Ana işlemci Tek yongalı özel işlemci
CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdek
GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru
Bellek GDDR5 8GB
Depolama büyüklüğü*4 1TB
Dış ölçüler Yaklaşık 295×55×327 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk)
(en büyük çıkıntı hariç)
Ağırlık Yaklaşık 3.3 kg
BD/ DVD sürücü
(sadece okuma) BD × 6 CAV
DVD × 8 CAV
Giriş/Çıkış Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) yuvası × 3
AUX yuvası × 1
Ağ Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1
IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth® 4.0 (LE)
Güç AC 100V, 50/60Hz
Güç tüketimi Maks. 310W
Çalışma sıcaklığı 5º – 35º
AV çıkışı HDMI™ çıkış yuvası (4K/HDR’ı destekler)
DIGITAL ÇIKIŞ (OPTİK) yuvası

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *