Sosyal medya’da yeni çılgınlık

Sosyal medya’da yeni çılgınlık

Genç yaşlı demeden insanların ellerinden düşüremediği mobil cihazlar artık sosyal hayata yön veriyor. Her geçen gün yeni çıkan uygulamalar, sosyal paylaşımlar kimi zaman eğlenceli kimi zaman komik kimi zaman ise tuhaf trendlere yol açıyor. Son zamanlarda dünyada sosyal etkinlik ağı türünde bir ilk olarak Türkiye’de başlayan ve hızla yayılan yeni sosyal medya trendinin adı ise; Findigo.

İsmi gecenin rengini çağrıştıran indigo rengi ile ingilizce “find-i-go” (kiminle gideceğimi bul) kelimelerinden türetilen Findigo; tamamen yeni insanlarla tanışma ve yeni tanışılan insanlarla eğlenme üzerine eğilen bir mobil uygulama. Kısa bir süre içinde binlerce kullanıcıya ulaşarak en çok indirilen uygulamalar arasında yerini alan uygulama; gece eğlencesinin en yeni trendi olarak dikkat çekiyor. Peki nedir Findigo?

Findigo, her ne kadar yeni başlayan dijital bir trend olsa da bilgisayar, telefon, tablet başında gitgide sosyallikten uzaklaşan bireyleri tekrar bir araya getirerek, gerçek eğlencenin, gerçek bireyliğin; “gerçek sosyalleşmeden” geçtiğine inanan bir proje. Bir Türk yazılım şirketi bünyesinde çalışan bir yazılım grubu tarafından hazırlanan Findigo, “Geceyi Şansa Bırakma” sloganı ile kullanıcılarına yeni insanlarla tanışma ve beraber eğlenebilme fırsatı verme fikri üzerine kurulmuş. Aslında uygulama oldukça basit ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmış. Şuan için sadece Türkiye’deki İstanbul, Çeşme, Antalya, Bodrum gibi bölgelerdeki bazı seçkin mekanları listesinde barındırsa da mekan listesi her geçen gün büyüyor ve kısa bir süre içerisinde de tüm Türkiye’deki ve Dünya’daki seçkin mekanların listeye dahil edileceği söyleniyor.

Her kullanıcı, sahip olduğu Findigo profili sayesinde daha önce nerelerde kimlerle eğlendiğini, kendisine verilen puanları, Findigo Lakapları’nı buradan yeni tanışacağı insanlara referans olarak gösterebiliyor.  Her üyenin etkinlik açma veya açılan etkinliklere katılma hakkı bulunuyor.  Etkinlik açmak istenilen mekan seçilip randevu saati ayarlandıktan sonra etkinlik oluştur dediğiniz anda, artık etkinliğiniz bir kart şeklinde uygulamanın ana sayfasında yayınlanmaya başlıyor. Hatta etkinlik açarken “Hesabın ne kadarını karşılayacaksınız” (Hepsini, Herkes Kendini Karşılasın) gibi iyi düşünülmüş enteresan seçenekler de mevcut.

Eğer etkinlik açmak istemiyorsanız, haftasonu için açılan yüzlerce etkinliğe göz atıp profilini beğendiğiniz kişilerin etkinliklerine katılma isteği gönderebiliyorsunuz. Eğer etkinlik sahiplerinden biri sizin talebinizi onaylarsa uygulama içerisindeki mesajlaşma aktif oluyor ve kişiyle mesajlaşarak beraber eğleneceğiniz geceye dair planlarınızı kararlaştırabiliyorsunuz.

Facebook hesabı ile giriş yapılabilen uygulama iOS ve Android marketlerden indirilebiliyor.

 

Facebook Comments

Kategoriler Gündem
Tags: Findigo, uygulama

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *