Twitter’den Messi ve Ronaldo için özel Emoji

Dünya nefesini tutmuş bugün verilecek “Avrupa’a Yılın Futbolcusu” ödülünü beklerken sosyal medya da bu heyecana ortak oluyor.

Twitter, #BallondOr olarak da bilinen ve yılın en iyi futbolcusuna verilen “Altın Top” ödülünün en büyük adayları Christiano Ronaldo ile Lionel Messi dahil birçok sporcuya özel emoji geliştirdi. Kadın ve erkek 6 futbol oyuncusu için hashtag ile atılacak her bir tweet emojilerle renklenecek.

Tüm dünyanın gözü Zürih’te
Tüm spor dünyasının gözü, bugün İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak olan ve yılın en iyi futbolcusuna verilen 2015 FIFA Altın Top (Ballon d’Or) ödül töreninde olacak. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan bu prestijli etkinlikte 2015’te futbola damgasını vurmuş önemli isimlerin başarıları kutlanıyor olacak ve Twitter bu etkinliğin tam kalbinde olacak.

Twitter ve FIFA #BallondOr emojilerini yayınladı
İlk defa hayranlar “Yılın Oyuncusu” ödülüne aday gösterilen sporculara desteklerini Tweetlerinde kullandıkları özel emojilerle gösterebilecekler. Aday sporcular arasında Christiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, Caryi Lloyd, Aya Miyama ve Celia Sasic yer alıyor. Emojilerin oluşturulması için de ilgili futbolcunun isminin hashtag ile birlikte atılması yeterli olacak.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *