Vector, 4’üncü kez Deloitte Teknoloji Fast50 listesinde

Vector, 4’üncü kez Deloitte Teknoloji Fast50 listesinde

Vector A.Ş 2013,2014 ve 2015 yılının ardından Deloitte’un Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü prestijli Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı’nda da yer aldı.

Vector A.Ş istikrarlı büyüme geleneğini bozmayarak 4 sene üst üste listede yer aldı ve Otomatik tanılama ve Veri Toplama ( OT-VT) sektöründe bu başarıyı imza atan ilk şirket oldu. Vector A.Ş. CEO’su Halit Erol Şengünler , şirketin geçtiğimiz sene de bir ilke imza atarak kendi sektöründe üst üste 3 kere bu listeye girme başarısı gösterdiğini anımsattı. Kendine ait rekoru geliştirmenin verdiği mutluluğun paha biçilemez olduğunu fakat önümüzde ki sene daha çok çalışmaları gerektiğinin farkında olduklarını vurguladı. Şengünler sözlerini şöyle sürdürdü: “Deloitte Fast 50 programına girebilmek için gerçekçi, uygulanabilir ve sağlam bir stratejiye ihtiyacınız var. Deloitte listelerine 4 sene üst üste girmek için ise sürdürülebilir bir stratejiye ve bunu uygulama kabiliyetine sahip iyi bir ekibe ihtiyacınız var. Deloitte listelerinde yarışabilme yeterliliğine sahip olduğumuz 2013 yılından itibaren , Deloitte Technology Fast 50 Türkiye raporlarında yer almayı başaran Vector A.Ş’nin CEO’su olarak tüm ekip arkadaşlarıma ve bize güvenen müşterilerimize teker teker teşekkür ederim”, dedi.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı’na katılmak isteyen şirketlerin 2012 yılında en az 50.000 Euro, 2015 yılında ise en az 800.000 Euro net satış geliri elde etmiş olmaları, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *