Veeam, şirketler için yeni bir çağı müjdeliyor

Veeam, şirketler için yeni bir çağı müjdeliyor

Veeam Software’in daha sanallaşmış, bulutun önde geldiği teknolojileri benimseyerek, işlerin sorunsuz devam edebilmesinin yollarını arayan şirketleri desteklemek için tasarlanan yeni Veeam Availability Suite 9.5, çözümü dünya çapında satışa sunuldu.


Veeam Availability Platform for the Hybrid Cloud’ın ayrılmaz bir parçası ve Veeam’in amiral gemisi olan bu çözümünün son sürümü, büyük şirket ölçeklenebilirliği ve perfomansının yeni çağını müjdeliyor. Şirket içinde ya da bulutta olsun iş yüklerinin ve uygulamaların tüm yıl boyunca 7/24 erişilebilirliğini garantileyerek geliştirilmiş çeviklik ve esneklik sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmış 175’ten fazla yeni özelliğe sahip. 60 bin’den fazla müşteri, yeni v9.5’in modern depolama, hiper bütünleşik sistemler ve hibrit buluttaki katlanarak genişleyen BT yatırımlarını ve bu yeni teknolojileri ulaşılabilir kılma ihtiyacını tanımlayan özelliklerini ve geliştirmelerini ilk öğrenen olmak için kayıt yaptırdı.

Yakın dönemde yapılan IDC araştırmasına göre, eskiden kalan kullanıcı / sunucu ortamları için tasarlanan veri koruma stratejilerinin evrimleşen sanal bilişim / bulut iş modellerinin dinamik ihtiyaçlarını daha fazla karşılayamadığını ortaya koyuyor. Ayrıca tipik bir şirket için kesintinin ortalama maliyetinin saatte 100 bin doların üstüne çıkması, şirketlerin operasyonlarından gelişmiş verimlilik, çeviklik ve güvenilirlik elde etmek için RTPO’yu (kurtarma zamanı ve nokta hedefleri) geliştirebilecek gerçek erişilebilirlik çözümlerini aktif bir şekilde aradığını da gösteriyor.veeam_coo_peter_mckay-cw

Veeam Başkanı ve COO’su Peter McKay, Veeam Availability Suite’in her zaman inovasyonun ön cephesinde yer aldığını belirterek sözlerine
şöyle devam ediyor: “Şirketler giderek daha fazla sanallaşmış ve bulutun ön planda olduğu bir çağı sahiplendikçe, tüm yıl boyunca 7/24 erişilebilirlik yaklaşımımız da pazar için standart haline geliyor. Veri ve bulut iş yükü sayıları katlanarak artmaya devam ettikçe biz de Veeam Availability Suite 9.5 ile onbinlerce sanal makineyi ve petabytelar büyüklüğündeki veriyi korumak için şirket ölçeklenebilirliğimizi çarpıcı biçimde geliştiriyoruz.”

IDC’nin araştırmasında diğer şirketlerle karşılaştırıldığında Veeam işletmelerin daha fazla iş yükünü kapsamasını, çok daha büyük iş yükü gruplarına yönelik SLA’ler için daha agresis olmalarını ve bu daha agresif SLA’lerle daha fazla çalışmalarını sağlıyor. Aslında müşterilerin neredeyse yüzde 90’ı Veeam ile daha önceki hizmet sağlayıcılarından çok daha düşük RTPO’lara sahip oldular ve üç katı kadarı da Veeam’den sonra sıfır yedekleme iş hatası oranı rapor ettiler. Veeam’in sınıfının ötesindeki performansı ve güvenilirliği üzerine inşa edilmiş olan ve çarpıcı şekilde geliştirilmiş ölçeklenebilirlik sağlayan güçlü geliştirmelere sahip Veeam Availability Suite 9.5, modern kesintisiz çalışan şirketlerin isteklerine uygundur.

Veeam Availability Suite 9.5’teki yenilikler:

YENİ Şirket Ölçeklenebilirlik Geliştirmeleri – Verinin katlanarak büyümesi ve sağlanan BT hizmetleri, her boyuttaki işletmenin erişilebilirlik stratejilerini tekrar gözden geçirmek zorunda bıraktı. Veeam, yeni şirket geliştirmeleri sistemi üzerinden, şirketlerin ortam boyutları ne olursa olsun onbinlerce sanal makine ve petabyte’larca veriyi koruyabilecek şekilde daha verimli ve etkili olarak ölçeklendirmesine yardımcı oluyor.
İşletmeler Windows Server 2016 ve Microsoft Hyper-V 2016, Nano sunucu ve Storage Spaces Direct gibi Microsoft 2016 veri merkezi teknolojileriyle sektördeki ilk TAM entegrasyon sayesinde özel bulut platformlarını ve şirket uygulamalarını modernize edebiliyorlar.
YENİ Gelişmiş ReFS entegrasyonu büyük ölçekli veri grupları için daha iyi performans ve kapasite verimliliği sunarken yedekleme veri dayanıklılığını ve iş kritik uygulamaların korunmasını garantiliyor.
YENİ Direct Restore to Microsoft Azure, kaynak tahsisini en uygun hale getiren ve masrafları azaltan “Önce Bulut” stratejimize entegre olarak Veeam yedeklemeleri için bulut restorasyon sağlıyor. Bu yeni çözüm işletmelerin şirket içindeki Windows ve Linux tabanlı sanal makine, fiziksel sunucu ve uç nokta yedeklerinin Azure ortamına restore edilerek çalışabilir hale gelmesine imkan veriyor.
Veeam, HPE, NetApp ve Dell EMC’nin şirket depolama teklifleriyle entegre olarak kesintisiz çalışan şirketlere erişilebilirlik sağlıyor. Şimdi bu entegrasyonu Veeam Availability Suite 9.5’le Nimble Storage’ı da içine alacak şekilde genişletti.
YENİ Veeam ONE 9.5 (Veeam Availability Suite’in parçası) ile şirketler ve hizmet sağlayıcılar kendi organizasyonları ya da hizmet tekliflerindeki bilişim ve depolama kaynaklarını hesaplamaya yardımcı olmak için sanal ve yedekleme altyapıları için güçlü geri ödeme ve faturalama raporlarını kullanılabilir. Bunun yanında kullanıma göre ayrı departmanlar ya da müşterilere de fatura edilebilir.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *