Veri aktarımı hem daha hızlı hem daha verimli: ZyXEL VMG8924-B10A

Hem modem hem router görevi gören ZyXel VMG8924-B10A yenilikçi teknolojileriyle dikkat çekiyor.

ZyXeL VMG8924-B10A’nun kutusundan detaylı bir kullanım kılavuzu ve 3 yıl garanti sunan bir belge yer alıyor. Özellikle kurulumu zor denilebilecek bu tür bir cihaz için kutu içerisinde kolay anlatımlı bir kullanım kılavuzu bulunması faydalı olmuş. Kutunun içerisinde ayrıca Ethernet kablosu, RJ11 kablosu, güç adaptörü ve plastik ayaklık ve duvara monte etme aparatı yer alıyor.

Tasarım tarafında cihazın göze oldukça hoş gelen piyano siyah bir yapısı bulunuyor. Sade bir önyüze sahip cihazın arka kısmında iki adet USB 2.0 yuvası yer alıyor. Burada 4 Ethernet noktası ve bir WAN girişi bağlantılarına sahip modemde ayrıca bir ışık anahtarı, Wi-Fi ve WPS tuşları bulunuyor. Işık anahtarı geceleyin modemin LED ışıklarından rahatsız olmamak için modemi kapatmadan kullanabilmenizi sağlıyor. Wi-Fi tuşu da internet bağlantısını kablolu kullanmak isteyenler tasarlanmış. WPS tuşu da Wi-Fi Korumalı Kurulum fonksiyonunu aktif hale getirmenizi sağlıyor.

Eş zamanlı çift bantlı 802.11ac kablosuz ağ teknolojisine sahip VMG8924-B10A, 2.4 GHz, hem de 5 GHz bantlarında eş zamanlı veri paketlerinin taşınabilmesini sağlayan dual bant teknolojisi sunuyor. ZyXel VMG8924-B10A 2.4 GHz’de 300 Mbps’e kadar, 5.0 GHz’de ise 1300 Mbps’e kadar veri transferine olanak tanıyor.  Transfer hızı toplamda 1600 Mbps’e kadar çıkabiliyor.
ZyXel VMG8924-B10A gelen saldırılara karşı güvenli bir ağ oluşturmak amacıyla bazı güvenlik fonksiyonları sunuyor. Çoklu SSID özelliği ile 4 adede kadar SSID tanımlama seçeneği, farklı kullanıcılar için farklı kablosuz ağ isimleri oluşturulmasına izin veriyor. MAC adres filtreleme özelliği ile 32 cihaza kadar MAC adresi tanımlanarak ekstra güvenlik sağlanabiliyor. ZyXel VMG8924-B10A’nın fiyatı ise 450 civarında…

Facebook Comments

Kategoriler Gündem, Yeni Ürün

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *