VMware, AirWatch Express çözümünü piyasaya sürüyor

VMware, AirWatch Express çözümünü piyasaya sürüyor

Bulut altyapısı ve Kurumsal mobilite çözümleri sunan VMware, Inc.  cihazların hızlı bir şekilde düzgün ve sorunsuz çalışması için tasarlanan basit bir mobil cihaz yönetimi (MDM) bulut çözümü AirWatch Express’i duyurdu.

AirWatch Express cihazların uygulamalar, e-posta ve Wi-Fi ayarlarının yapılmasını kolaylaştırırken günümüz ortamında önemli bir ihtiyaç olan veri şifrelemesi ve güvenliği de etkin hale getiriyor.

AirWatch Express, lider kurumsal mobilite yönetim platformu VMware AirWatch ile aynı platform üzerine inşa edilmiş, uygun maliyetli ve tüketici dostu bir MDM sunuyor. Bu kolay çözümle artık daha fazla sayıda küresel kurum çalışan cihazlarını yalnızca birkaç tıklamayla güvence altına alıp şirketlerini koruyabilecekler.

VMware Uç Nokta Bilişim Ürün Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Blake Brannon, konuyla ilgili görüşünü şöyle paylaşıyor: “Mobilitenin dönüştürücü doğası mobil uç noktasının birçok işletme için ana bilişim cihazı olmasına neden oldu. Söz konusu işletmeler cihaz ve uygulama yaygınlığına yetişebilme konusunda zorluklar yaşıyorlar. Bu konudaki en önemli gerçeklerden biri ise mobil cihazların yönetiminin zaman alan ve karmaşık bir süreç olmasıdır. AirWatch Express, teknik bilgi ya da ek BT ekibe gerek olmaksızın kurumları daha fazla mobil işgücünü destekleyecek şekilde güçlendiriyor.”

Küçük BT departmanlarına sahip ya da söz konusu departmanları barındırmayan şirketler büyük kurumlarla aynı temel mobil ihtiyaçlara sahipler. AirWatch Express kapsamlı kurulumlara ya da mobil teknolojinin hızına yetişilmesini sağlayacak eğitimlere ihtiyaç duyulmayan, uygun maliyetli ve sezgisel bir çözüm olarak bu ihtiyaca yanıt veriyor. Bulut tabanlı çözüm sezgisel bir MDM deneyimi sunuyor ve iOS, macOS, Android ve Windows 10 sistemleri ile uyumlu çalışıyor.

AirWatch Express akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlarını iş amaçlı olarak kullanan çalışanların oluşturabileceği güvenlik risklerini de göz önünde bulunduruyor. Verizon tarafından hazırlanan 2016 Veri İhlali Soruşturma Raporu’na (2016 Data Breach Investigations Report1) göre en yaygın üç mobil güvenlik ihlali vakası son kullanıcılarla ilgili konular ya da konfigürasyon sonucunda gerçekleşmiş bulunuyor.  AirWatch Express, şirketlerin söz konusu konfigürasyonları kontrol etmesini, veri sızıntısını önlemesini, çalınma ya da kaybolma durumunda cihazdaki iş verilerini uzaktan silebilmesini sağlayarak bu güvenlik risklerini azaltıyor.

AirWatch Express, bir kurumun kurumsal mobilite programına giriş niteliğinde. Daha ileri düzey kullanım vakaları söz konusu olduğunda müşteriler genişlemiş kurumsal mobilite stratejisini destekleyecek bir başka AirWatch çözümü ile mevcut çözümlerini yükseltebiliyorlar.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *