Vodafone 38. İstanbul Maratonu yarın koşulacak

Vodafone 38. İstanbul Maratonu yarın koşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda bu yıl “Türkiye Aşkına Şehitler Anısına” temasıyla düzenlenen Vodafone 38. İstanbul Maratonu yarın (13 Kasım) koşulacak.

Vodafone 38. İstanbul Maratonu’nda tüm Türkiye 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilk kez 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşup “tek vücut” olarak koşacak. Maraton kapsamında şehitlerin yakınları da koşucu start’ları verildikten sonra dev Türk bayrağı ile köprüyü geçecek. Bu yıl “Kahramanlar Koşusu” adı altında gerçekleştirilecek olan ve rekor katılımın beklendiği halk koşusuna ise İstanbullular ay-yıldızlı tişörtleriyle ve bayraklarıyla katılacak.

 

30 bine yakın sporcu bekleniyor

1979’dan bugüne kesintisiz olarak her yıl düzenlenen ve kıtalararası koşulan ilk yarış olma özelliğine sahip olan Vodafone İstanbul Maratonu, maraton (42,195 km), 15 kilometre koşusu, 10 kilometre koşusu ve Kahramanlar Koşusu olmak üzere 4 ana kategoride koşulacak. 2012 yılında Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından “Altın Kategori” unvanına layık görülen ve Avrupa’nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olan maratona bu yıl 30 bine yakın sporcunun katılması bekleniyor. Son kayıtlara göre 28’i Türk olmak üzere 90 elit atletin yarışacağı maratona katılan çipli koşucu sayısı Vodafone’un sponsorluğuyla birlikte 2011’den bu yana yaklaşık 4 kat arttı.

Vodafone, maratonseverlere çipli koşu teknolojisini destekleyen VMaraton uygulamasıyla hizmet verecek. Bu kapsamda, VMaraton mobil uygulamasıyla çipli koşucuların akıllı telefonlardan takip edilmesi mümkün olacak. Maratonla ve sağlıkla ilgili ihtiyaç duyulan bilgilere kolay erişim ve STK’lara bağış imkânı sunacak olan VMaraton, Spotify entegrasyonu ile de koşu müziği listeleri barındıracak.

Vodafone ayrıca, maraton günü kuracağı Wi-Fi alanı ile maraton katılımcılarının bu hizmeti ücretsiz almalarını sağlayacak. Diğer yandan, maraton parkurunda özel aktivite alanları oluşturularak Vodafone Red kullanıcılarına yönelik etkinlikler düzenlenecek ve Pinkberry, Shake Shack, Juico, Sanda Spa’da çeşitli indirim ve fırsatlar sunulacak.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *