Yahsat ve Teknomobil’den iş birliği

Yahsat ve Teknomobil’den iş birliği

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli uydu operatörü Yahsat, geniş bant uydu hizmeti olan YahClick’i Türkiye genelindeki kullanıcılara dağıtmak üzere yerel bir servis ortağı olan Teknomobil A.Ş. ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Yahsat’ın Ticaret Direktörü (CCO) Farhad Khan, ortaklıkla ilgili şunları söyledi: “Tarihsel olarak, Türkiye uydu hizmetleri açısından önemli bir pazar olmuştur ve son birkaç yılda yüksek hızlı geniş bant talebinde ciddi bir artış yaşanmıştır. Yüksek aktarımlı uyduların ve yüksek bant genişliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte, giderek daha fazla sayıda devlet ve özel kuruluş, maliyet açısından etkin olan geniş bant hizmetlerine geçiş yapıyor. 2013 yılının Kasım ayından itibaren büyümekte olan bu pazara benzersiz bir bağlantı hizmeti sağlıyoruz ve Teknomobil A.Ş.’nin stratejik değerli iş ortakları ağımıza eklenmesiyle birlikte, maliyet açısından etkin Ka-Bant çözümlerimizi kullanarak, giderek daha fazla artış gösteren yurtiçi talebi karşılamak için sabırsızlanıyoruz.”

Türkiye’nin en büyük uydu haberleşme şirketlerinden biri olan Teknomobil; uydu haberleşme, el terminalleri, IP modemler, helikopterlere monte edilen havadan uydu haberleşme sistemleri ve gemi takip sistemleri gibi alanlarda çözümler üretmek konusunda uzman bir firma.

Teknomobil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gençler ise, şöyle konuştu: “YahClick çözümleri, devlet kuruluşlarından kurumsal firmalara kadar uzanan geniş yelpazede bir müşteri tabanına etkili bir şekilde hitap etmemizi sağlayacak. Mobil uydu hizmetlerimizin yanı sıra YahClick VNO bağlantı çözümlerinin sağlanması, pazara maliyet açısından daha etkin ve daha güvenilir hizmetler sunma şansımızı da artıracaktır.”

Teknomobil A.Ş. tarafından 2016 yılının 4. çeyreğinden itibaren Türkiye genelinde kullanıma sunulan özelleştirilmiş YahClick çözümleri, kullanıcıların global network altyapısına anında erişebilmelerini sağlayacak ve gerçek zamanlı bilgi aktarımı ile verilerin gelişmesine yardımcı olacak.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *