ZTE yükselişini sürdürüyor

ZTE yükselişini sürdürüyor

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan ZTE, Avrupa’ya en çok ürün sevkiyatı yapan akıllı telefon üreticileri sıralamasında 5.liğe yükseldi.

ZTE, Avrupa pazarındaki yükselişini sürdürüyor. Couterpoint Technology Market Research tarafından yapılan araştırma sonucunda ZTE, Avrupa’ya en çok akıllı telefon sevkiyatı yapan üreticiler sıralamasında beşinciliğe yükseldi. 2016’nın Ocak ayı ile Mart ayı arasında yapılan sevkiyatların değerlendirildiği araştırmada ZTE’nin pazar payının yükselmeye devam ettiği vurgulandı.

Avrupa pazarı gibi oturmuş ve zorlu bir pazarda marka imajını geliştiren ZTE, piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı üst ve orta seviye modellerle dikkat çekiyor. Avrupa genelinde AXON ve Blade serileri üzerine odaklanan ZTE, yakın zaman önce Çin’de duyurulan AXON 7 modelini Avrupa’da da piyasaya sürecek. 2015 yılının sonuna gelindiğinde tüm dünyada 50’den fazla ülkede 30 milyon adetten fazla satılan Blade modellerinin önemli bir kısmı da Almanya, Fransa, İspanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde satıldı.

ZTE EMEA, APAC ve ZTE Mobile Devices CEO’su Jacky Zhang “Yüksek kaliteli, üst düzey akıllı telefonları uygun fiyat etiketleriyle piyasaya sürdükçe, kullanıcıların cihazlarımıza daha kolay ulaşmalarını sağlıyoruz. Kullanıcılarımıza verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Eminiz ki yakın dönemde Avrupa’da daha üst sıralarda yer alacağız.” şeklinde konuştu.

Facebook Comments

Kategoriler Gündem
Tags: AXON, Blade, ZTE

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *