Göz sağlığını koruyan teknolojiye sahip: Philips 247E6EDAW

Göz sağlığını koruyan teknolojiye sahip: Philips 247E6EDAW

Philips 247E6EDAW model monitör, gözleri yormadan canlı ve renkli görüntüler sunmak için tasarlanmış bir model olarak öne çıkıyor.


Monitörün ekranı dışında kalan her şeyinde parlak beyaz renk kullanılmış. Biraz ucuz bir görünüm gibi sunsa da beyaz rengi sevenlerin ilgisini çekebilecek bir model olmuş Philips 247E6EDAW. Monitör SoftBlue LED adında bir teknolojiyle dikkat çekiyor. Philips bunu ekranın rengini ya da görüntüsünü bozmadan kısa dalgalı mavi ışığı azaltan akıllı bir teknoloji olarak tanımlıyor. Zararlı mavi ışığı azalttığıyla ilgili de test kuruluşu TUV Rheinland tarafından onay alan bir model. Monitör ayrıca kontrastı dinamik olarak geliştirmek için renkleri otomatik olarak ayarlayan ve arka aydınlatma yoğunluğunu kontrol eden bir teknoloji barındırıyor.

178/178 derece görüş açısı sunan monitör hemen her açıdan izlenebiliyor. Standart TN panellere nazaran daha canlı ve net görüntüler sunan IPS-ADS ekrana sahip.

Monitörün bağlantı noktaları tarafında; 1 adet D-Sub VGA bağlantı noktası, 1 adet DVI-D, 1 adet mobil cihazların doğrudan ekrana bağlanmasına imkan sunan mobil ses/video arabirimi MHL-HDMI, PC ses girişi, kulaklık çıkışı bulunuyor. MHL’yi kullanmak için mobil cihazınızı monitörün desteklediği MHL-HDMI bağlantı noktasına bağlamanız gerekiyor. MHL’yi destekleyen akıllı telefon ve tabletlerin sayısı nispeten az olsa da, bu özelliğe sahip olmak yine de faydalı olacaktır.

Monitörde bağlantı noktaları çoğu kullanıcı için yeterli görünüyor. Monitörde ayrıca 2 adet 3 Watt’luk hoparlör bulunuyor. Hoparlörü de kullanışlı ancak çok iyi bir ses kalitesi sunmuyor.

Monitörün ekran ayarlarını yapabileceğiniz menüsü ile dokunmaya duyarlı simgeler üzerinden yapılabiliyor. Monitörün sağ alt kısmında yer alan bu menüde Türkçe dil desteği bulunuyor.

23.6 inç’lik monitörün 60 Hz yenileme hızına sahip 1080P ekranı bulunuyor. 16:9 en-boy oranındaki panel 59.9 cm boyutuna sahip Philips 247E6EDAW’de yer alan diğer teknik özellikler ise 16.7 milyon renk derinliği, 5 ms tipik tepki süresi (Gri – Gri), 60 Hz yenileme hızı, 250 cd/m2 parlaklık oranı ve 1000:1 kontrast oranı. Monitör 15 watt enerji harcamasıyla iyi bir seviye sunuyor. Monitör kapalı durumdayken harcadığı enerji ise 0.3 watt değerinde.

Artık ekranların önünde çok daha fazla zaman geçiriyoruz. Ve gözlerimiz de zararlı olabilecek ışınlara devamlı maruz kalıyor. Philips 247E6EDAW göz sağlığını koruyan bir monitör arayanlar için seçenekler arasında yer alabilecek bir model.

 

Facebook Comments

Kategoriler İnceleme

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *