Logitech K480 incelemesi

Logitech K480 incelemesi

Logitech K480 bir Bluetooth klavye. PC, Mac, iOS ve Android sistemlerinde çalışabilen klavye birden fazla cihaza bağlanabiliyor ve cihazlar arasında kolayca geçiş yapabiliyor.

Aksesuar pazarının kuşkusuz en önemli oyuncularından biri olan Logitech, artan mobil cihaz kullanıma yönelik ürettiği aksesuarlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Bu alanda firmanın kullanıcılara sunduğu çözümlerinden biri de K480 adındaki Bluetooth klavye. Yazışmalarını daha çok mobil cihazlar üzerinden yapanların oldukça işine yarayabilecek kullanışlı bir ürün.

Klavye üç cihaza birden bağlanabiliyor.  Bu, aynı anda masaüstü bilgisayar, tablet ve telefonunuzu kontrol edebileceğiniz anlamına geliyor. Klavye üzerinde yer alan standa tablet ya da telefonunuzu kolayca yerleştirebiliyorsunuz.  Cihazın sağ tarafında Bluetooth eşleştirmesini yapabileceğiniz tuşlar bulunuyor.  Cihazlar arası eşleştirmeler yapıldıktan sonra klavyenin sol tarafında yer alan yuvarlak düğme ile cihazlar arasında hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz.

Şık bir tasarımı bulunan klavyenin tuş aralıkları da oldukça iyi. İyi bir masaüstü klavyesinden farksız olarak oldukça başarılı bir yazma deneyimi sunuyor. Hatta bu inceleme yazısını da şu an da K480 ile sorunsuz olarak yazdığımı söyleyebilirim.   820 gram’lık klavye ağır bir ürün gibi hissettirse de üzerine konulacak tablet ve telefonların ağırlığını taşıması ve devrilmeden kullanılabilirliği açısından bu durum oldukça makul görünüyor.

Türkçe versiyonu da bulunan klavyenin tahmin edileceği gibi Türkçe karakterler ile daha hızlı bir yazma deneyimi sunuyor. Klavyenin kaymasını engelleyen ayaklıkları da yazma deneyimi açısından bir önemli bir artı sağladığını da belirtelim.

Windows 7 ve üstü işletim sistemlerinde ve Mac OS X ve üzeri sistemlerde çalışan klavye Chrome OS’ta da kullanılabiliyor. Telefon ve tablet kullanımlarında ise klavye Apple cihazlar için iOS 5 ve üzeri sistem isterken Android cihazlar için en az Android 3.2 sürümlerine ihtiyaç duyuyor. Klavye gücünü iki adet AAA kalem pilden karşılıyor. Pilleri de paket içeriğinde birlikte geliyor. Kutu içeriğinde klavye ve pil dışında bir de kullanım kılavuzu bulunuyor.

Logitech k480 Bluetooth Klavye siyah-sarı ve beyaz-gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile geliyor. Klavyenin  fiyatı ise 150 TL.

 

Facebook Comments
Kategoriler İnceleme

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *