Philips 276E6ADS incelemesi

Philips 276E6ADS incelemesi

Sahip olduğu yeni ekran teknolojisiyle Philips 276E6ADS varlığını unuttuğunuz renkleri görmenizi vaat ediyor.


Quantom Dot ekranlı ilk monitör: Philips 276E6ADS

Philips 276E6ADS ilk quantum dot ekranlı monitör olarak öne çıkıyor. Bu özellik mavilerin daha mavi, kırmızıların da daha kırmızı görünmesi için ışığı tamamen emen bir teknoloji olarak tanımlanıyor. Dolayısıyla Quantum Dot renkli LCD monitörler renklerin daha doğal tonlarında bir görünüm sunuyor. Daha canlı ve daha gerçek renkler…
Monitör çoğu incelediğimiz monitör gibi görünmüyor. Monitörün parlak beyaz renkteki çerçevesi oldukça şık. Ağırlıklı olarak siyah ve gri renk modellerin bulunduğu pazarda, monitör farklı bir renk seçimiyle dikkat çekiyor. Monitörün yuvarlağa yakın standı da gümüş renge sahip.

276e6ads-monitor-cw

Elbette monitörün zarif görünmesi onun iyi bir iş çıkaracağı anlamına gelmiyor. Çünkü stand ile ekranı birbirine bağlayan tek çubuğun geniş bir bağlantı desteği yok. Dolayısıyla monitör bir nebze su yüzeyinde duruyor görüntüsü veriyor. Ergonomi tarafında özellikleri sınırlı. Stand yalnızca öne ve arkaya doğru eğilebiliyor. Ayrıca monitörün VESA montaj özelliği de bulunmadığını belirtelim.

Diğer yandan ise quantom dot özelliğinin yanında monitörde daha önce görmediğimiz bir teknoloji daha var: IPS-ADS. Advanced Super Dimension Switch anlamına gelen ADS teknolojisi daha düşük güç tüketimi ile geliştirilmiş görüntüleme açılarını bir üst seviyeye çıkarıyor. 178/178 derece görüş açısı sunan monitör hemen her açıdan izlenebiliyor. IPS-ADS ekranlar standart TN panellere nazaran daha canlı ve net görüntüler vaad ediyor.
27 inç’lik monitörün 60 Hz yenileme hızına sahip 1080p ekranı bulunuyor. VGA, HDMI ve DVI girişleri çoğu kullanıcı için yeterli özellikler. Ayrıca monitörün MHL desteği sayesinde telefon ya da tabletinizdeki oyun, fotoğraf, film ya da diğer uygulamalar ekrana aktarılabiliyor.

philips-276e6ads-2

Monitörün görüntü ayarlarını yapabileceğiniz menü arabirimi dokunmatik kontrolleriyle rahat bir kullanım sunduğunu söyleyelim. Menüde Türkçe dil desteği bulunuyor.
16:9 en-boy oranındaki panel 68.8 cm boyutuna sahip. 16.7 milyon renk derinliği, 5 ms tipik tepki süresi, 60 Hz yenileme hızı, 300 cd/m2 parlaklık oranı ve 1000:1 kontrast oranı da Philips 276E6ADS’de yer alan diğer teknik özellikler.

Facebook Comments
Kategoriler İnceleme

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *