Samsung Galaxy S7’nin S6’dan farkı ne?

Samsung Galaxy S7’nin S6’dan farkı ne?

Samsung Galaxy S7’de yapılan yükseltmelerin yeterli olup olmadığını merak ediyor musunuz? Bu konuda size yardımcı olabiliriz.


Samsung Galaxy S6 ile duyurusu yeni yapılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge arasında ne farkların olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Açık söylemek gerekirse çok fazla bir fark görünmüyor. Ancak yine de Samsung’un yaptığı bazı değişiklikler yüzünüzü güldürebilir.

Daha geniş diyafram ile daha iyi kamera
Daha büyüğüne sahip olduktan sonra daha çok megapikseli kim ister ki! Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in her ikisi de bazı DSLR’de kullanılan çift fotodiyot sensörleri ile benzerlik gösteren Dual Pixel teknolojisine sahip. Aynı zamanda Galaxy S7 daha düşük ışıklı ortamlarda fazlasıyla yardımcı olan f/1.7 geniş diyafram açıklığı sunuyor. Bu bir akıllı telefonda gördüğümüz en geniş diyafram değeri.

Her zaman açık ekran
Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile standart olarak gelen ‘her zaman açık ekran’ özelliği, nihayet bir yazılım güncellemesi ile Galaxy S6’da hayat bulacak. Galaxy S7’nin AMOLED ekranı, ekran kapalı olduğunda, zaman ve yaklaşan bir takvim bildirimi gibi bilgileri gösterebiliyor. Özellik, Galaxy S6 Edge’deki gece saatinin bir uzantısı gibi. Ayrıca yeni telefonunuza biraz daha özelleştirme eklemek için çeşitli arka plan resimleri arasından birini seçebilirsiniz.

Suya düşürebilirsiniz
Samsung, bizi biraz hayal kırıklığı yaşatan selefi Galaxy S6’da suya dayanıklı olarak yapmamıştı. Şüphesiz, bir cihaza çok para harcıyorsanız, yaklaşan kıyamet endişesi olmadan bunu dünyada kullanmanız gerekiyor. Neyse ki, Galaxy S7 yarım saate kadar toza ve suya dayanıklılık gösteren IP68 sertifikası bulunuyor. Bu, özellikle nemli ve karlı bir iklimde yaşıyorsanız güzel bir özellik olarak dikka çekiyor.

Genişletme yuvası geri döndü!
Samsung tüketicilein çığlıklarına kulak verdi ve genişletme yuvası geri geldi. Bu özelliği Galaxy S6’da görmeyi çok istemiştik. Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de gelecekte olası değişikliklerden etkilenmemesi için 2 TB’a kadar MicroSD kart desteği sunuyor. Şimdilik cihazla birlikte gelen depolama alanı 32 GB veya 64 GB’a ek olarak, 200 GB’a kadar artırılabiliyor.

Daha fazla pil daha fazla eğlence
Galaxy S6 gösterişli bir pil ömrü sunacağı bekleniyordu ancak beklenen olmamıştı. Galaxy S7 pil gücü 2550 mAh’den 3000 mAh’e yükseltilirken, Galaxy S7 Edge de 2600 mAh’ten büyük bir sıçrama yaparak 3600 mAh seviyesine geldi.  Samsung’un iddasına göre, cihaz şarj çığlıkları atmadan önce Game of Thrones’un tüm serisini (yaklaşık 10 saat) izleyebileceğimizi söylüyor. Cihazı inceleme fırsatı bulduğumuzda bunu hep birlikte göreceğiz.

Facebook Comments

Kategoriler İnceleme

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *