Samsung Gear Fit 2 incelemesi

Samsung Gear Fit 2 incelemesi

Samsung giyilebilir teknolojiler alanındaki ürünleri sürekli geliştirmeye devam ediyor.

Sağlıklı yaşam koçunuz bileğinizde

Samsung giyilebilir teknolojiler alanındaki ürünleri sürekli geliştirmeye devam ediyor. Bu çerçevede akıllı saati Gear S3’e terfi ettirirken, sağlık bilekliği olan Gear Fit 2 versiyonunu da piyasaya sürdü. Elbette terfiler aynı zamanda bir dizi yeniliği de beraberinde getiriyor.

Muhtemelen daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için Gear Fit 2 artık tüm Android telefonlar ile birlikte çalışabiliyor. Gear Fit 2’yi bir Android telefona tanıtabilmek için minimum KitKat (Android 4.4 sürümü) işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor. Önceki sürümlerde Gear Fit 2’yi kullanabilmek için mutlaka bir Samsung ürününe sahip olmalıydınız. iPhone kullanıcıları ise maalesef Samsung giyilebilir ürünlerini halen kullanamıyorlar. Belki daha sonra bu iş için de bir yazılım güncellemesi gelebilir.samsung-gear-fit-2-incelemesi-2

Yeni versiyon aynı zamanda bir GPS alıcıya sahip. Böylece konum tabanlı uygulamalar için telefon ihtiyacı ortadan kalkıyor. Mesela eğer koşu yapıyorsanız artık ekrandaki harita üzerinde konumunuzu görebiliyorsunuz.

Gear Fit 2 artık 4 GB belleğe de sahip. Bu sayede favori şarkılarınızı bilekliğinizde depolayabiliyorsunuz. Yani koşu yaparken artık müzik dinlemek istediğinizde, bir Bluetooth kulaklık üzerinden içerideki şarkıları dinlemeniz mümkün. Samsung’un tam bunun için de bir çözümü var. Gear IconX sayesinde bir yandan koşu yaparken bir yandan da Gear Fit 2 içerisinde müzikleri dinleyebilirsiniz. Fit 2 içerisinde Spotify uygulaması da var. Ama müzikleri dinlemek yeni yalnızca cep telefonuna kumanda etmiş oluyorsunuz. Pratik kullanımda şu işe yarayabilir; cebinize koyduğunuz telefonunuzu çıkarmadan, Spotify müziklerine erişebilir, şarkı değiştirebilir ya da müziği durdurabilirsiniz.

Gear Fit 2, artık tamamen suya dayanıklı hale getirilmiş. IP68 sertifikası sayesinde yağmurda koşu yapmak, ellerinizi yıkamak veya kürek, jetski gibi su aktivitelerinde cihazı çıkarmak zorunda değilsiniz. Ancak tamamen suyun altında kullanmak tavsiye edilmiyor.

Gear Fit 2’nin kalp ritmi ölçümü, adım ve mesafe ölçümü, barometresi ve yüksekli ölçümü ile sağlık aktivitelerinizin kaydını tam olarak tutuyor. Yeni yükseklik ölçümü sayesinde gün içerisinde kaç kat çıktığınızı da ekran size söylüyor. Tüm bunların sağlık uygulaması içerisinde saklanması da size geçmişe dönük başarılı bir kayıt tutmanızı sağlıyor.

Murat Yıldız

Facebook Comments

Kategoriler İnceleme

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *