TP-Link RE355 incelemesi

TP-Link RE355 incelemesi

TP-Link RE355 menzil genişletici, tek bir tuş yardımıyla kolayca kuruluyor ve WiFi ‘ölü bölge’ sorununu ortadan kaldırıyor.

İnternetsiz alan bırakmıyor

Kablosuz ağ ürünleri üreticisi TP-LINK’in RE355 model menzil genişletici ürünü hem daha geniş kapsama alanı hem de yüksek hız ile WiFi sunuyor.

Modem/router’dan aldığı WiFi sinyalini kurulduğu noktada tekrarlayarak evin/ofisin diğer bölgelerine ulaştıran menzil genişletici,  prize takılarak kullanılıyor. Üzerindeki WPS tuşuna basılarak modem/router ile eşleşen RE355’in kurulumu bu kadar basit. Evde ya da ofiste en uygun noktaya yerleştirilebilmesi, ürünün performansı, dolayısıyla ‘ölü bölge’ sorununun ortadan kalması için çok önemli. Ürünün üzerinde yer alan akıllı sinyal göstergesi, en uygun konuma yerleşim konusunda kullanıcılara yol gösteriyor. Sinyal gücüne göre maviden kırmızıya kadar dönüşen renkli ışık ile en iyi konumun seçilmesine yardımcı olan cihazı, sinyalin en iyi olduğu mavi ile azalmaya başladığı turuncu renge geçiş noktasında bir yere konumlamak, en iyi sonucu almaya yarıyor.

tp-link-re355_cw-2tp-link-re355_cw-3

TP-LINK RE355 menzil genişletici, güçlü teknik özelliklerle donatılmış. Kablosuz ağ standardında yeni nesil olan 802.11AC destekli olan ürün, bu sayede yüksek hızda WiFi desteği sunuyor. Kapsama alanını genişleten ürün ile 4K video’dan online oyuna kadar her tür uygulama sorunsuz ve kesintisiz olarak yapılabiliyor.

 

Çift kanal (dual band) desteği olan ürün, toplamda 1200Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Ayrıca ürün üzerinde yer alan Gigabit Ethernet girişine kablo ile ağa bağlanan cihazları yüksek hızda bağlamak mümkün oluyor. Blu-ray oynatıcı, oyun konsolu, DVR ya da akıllı TV gibi cihazları kablo ile ağa bağlayan bir köprü görevi de gören cihaz, üzerinde yer alan ayarlanabilir üç adet anteni sayesinde WiFi sinyallerini uzak noktalara kadar ulaştırabiliyor.  RE355’in tüm antenleri de çift kanal desteği sunuyor. Ürünün bir başka özelliği ise Yüksek Hız Modu. Bu mod devreye alınarak her iki kanal (2.4GHz ve 5GHz) tek bir kanal gibi görev yapıyor ve performansı maksimum seviyeye çıkarıyor.

Facebook Comments

Kategoriler İnceleme

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *