Kaspersky Lab META Bölgesi’ne yeni genel müdür

Kaspersky Lab META Bölgesi’ne yeni genel müdür

Kaspersky Lab, Maxim Frolov’un META Bölgesi (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Bu pozisyonda Frolov, bölge genelinde 60’tan fazla ülkede iş hacmini büyütmekten sorumlu olacak. Frolov ortaklık ilişkileri kurup, kurumsal işletmeleri ve KOBİ’leri yeni tekliflere teşvik ederek şirketin bölgedeki liderliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

Frolov, yeni görevi için şunları söyledi: “Kaspersky Lab, uzmanlığını etkili çözüm ve servislere dönüştürmeye odaklanıyor ve müşterilerin kendileri için önemli olanı korumalarına yardımcı oluyor. Hızla gelişen bu bölgedeki siber güvenlik alanında halen birçok iyileştirmeye ihtiyaç var. Bu yüzden, yerel ortaklarımızla birlikte siber tehditlere karşı farkındalığı artırıp bunlar için çözümler sunarak interneti daha güvenli hale getirmek için çalışacağız.”.

Maxim Frolov IT sektörünün satış, pazarlama ve özellikle dağıtım pozisyonlarına kadar uzanan büyük bir deneyimi beraberinde getiriyor. Frolov’un önceki deneyimleri arasında Microsoft Rusya’nın KOBİ Direktörlüğü de bulunuyor. Kendisi bu pozisyon kapsamında, yeni satış modelleri ve bulut çözümlerinin dağıtım stratejilerini ve kanal yaklaşımlarını yeniden şekillendirmekten sorumluydu. Öncesinde ise, Satış Temsilciliği görevinden Rusya ve BDT Ülkeleri Genel Müdürlüğü’ne yükseldiği Seagate Technology bünyesinde 10 yıl çalıştı.

Kaspersky Lab’in Satıştan Sorumlu Genel Müdürü (CSO) Alexander Moiseev, “Maxim bölgede işlerimizi büyütmek ve yerel ekipleri yönetmekle görevlendirildi. 2014’ten beri Kaspersky Lab bünyesinde olduğundan şirketin faaliyetlerine aşina. Ayrıca IT satış ve yönetici pozisyonlarında 18 yılı aşkın zengin sektör deneyimini de beraberinde getiriyor. Maxim’in ortaklık ağımızı güçlendireceğine; çözüm ve servislerimizi devlet kuruluşlarından kritik altyapı sağlayıcılarına ve hatta ev kullanıcılarına, daha geniş yelpazede müşterilere ulaştıracağına yürekten inanıyoruz” diyor.

Facebook Comments
Kategoriler Atamalar

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *