Software AG Türkiye’ye yeni Kanal Satış Direktörü

Software AG Türkiye’ye yeni Kanal Satış Direktörü

Software AG yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Uzun yıllardır BT sektöründe farklı görevlerde bulunan Özgür Oktay Software AG Türkiye’de Kanal Satış Direktörü olarak atandı.


Veri saklanması, programlanması ve paylaşımı konularında edindiği 40 yılı aşkın deneyimi ile günümüz kurumsal şirketlerinin veri odaklı paylaşım, entegrasyon, süreç yönetimi ve büyük veri taleplerini karşılayan Software AG’nin Kanal Satış Direktörlüğünün başına Özgür Oktay getirildi.

Özgür Oktay son olarak Oracle Türkiye’de Bölge Satış Müdürü olarak görev yaparak, sorumlu olduğu kamu ve enerji sektörlerini 2,5 kat büyütmüş, Türkiye’deki en büyük elektrik dağıtım şirketinin uçtan uca otomasyon projesinin satışını gerçekleştirmişti.

Özgür Oktay kimdir?
1977 yılında İstanbul’da doğan Özgür Oktay lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisans eğitimi aldı. Mart 2007- Mart 2012 arasında “Sampaş Bilişim ve İletişim Sistemleri” şirketinde “Marmara Bölge Satış Müdürü” olarak görev yapan Oktay Türkiye’deki birçok yerel yönetimin otomasyona geçiş ve akıllı kentleşme projelerini başarıyla hayata geçirmesine yardımcı oldu.
Mart 2012 – Eylül 2012 arasında Profilo Holding bünyesinde “Kurumsal Satış Müdürü” olarak atandığı görevi süresinde Türkiye çapındaki münhasır Profilo yetkili servislerinin, marka bağımsız IT Servis yapılarına dönüşüm projesinde aktif katkıda bulundu ve önemli servis anlaşmalarına imza attı.

Son olarak Eylül 2012 – Kasım 2016 arasında Oracle Türkiye’de Bölge Satış Müdürü olarak görev yapan Oktay yerel yönetimlere özel birçok teknoloji projesi üreterek sektöre teknolojik anlamda önemli katkılarda bulundu. Dijital transformasyon sürecinde son dönemde birçok başarılı bulut projesini hayata geçirdi. Oktay evli ve bir erkek çocuk babası.

Facebook Comments

Kategoriler Atamalar

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *