Software AG Türkiye’ye yeni ülke müdürü!

Software AG Türkiye’ye yeni ülke müdürü!

Yazılım şirketi Software AG’nin yeni ülke müdürü Ebru Kılıç Eker oldu.

Veri saklanması, programlanması ve paylaşımı konularında edindiği 40 yılı aşkın deneyimi ile günümüz kurumsal şirketlerinin veri odaklı paylaşım, entegrasyon, süreç yönetimi ve büyük veri taleplerini karşılayan Software AG’nin Türkiye ofisinin başına Ebru Kılıç Eker’i getirildi.

Yazılım ve satış öncesi hizmetler alanındaki 20 yılı aşkın deneyimi ile ağırlıklı olarak telekom ve iletişim sektörlerinde uzmanlaşan Ebru Kılıç Eker, bundan böyle Software AG Türkiye tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak ve müşterilerinin ihtiyaçları ile Software AG çözümlerini bir araya getirecek.

Ebru Kılıç Eker kimdir?
1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Bilgisayar Mühendisliği bölümünden en başarılı ilk 10 öğrenciden biri olarak mezun olan Ebru Kılıç Eker, aynı bölümde yüksek lisans derecesini ‘high honor” (yüksek başarı) derecesiyle tamamladı.

Çalışma hayatına 1996 yılında Kanada’da bir NATO projesinde AWACS uçaklarının insan-makine arayüzü tasarımı ile başlayan Eker, daha sonra Türkiye’ye dönerek Oracle Türkiye’de çalışmaya başladı. 1997-2013 yılları arasında Oracle Türkiye’de farklı pozisyonlarda görev alan Eker, büyük entegrasyon projeleri, içerik yönetimi, servis odaklı mimari ve iş süreçleri yönetimi ile ilgili projelerde yer aldı.

Oracle Türkiye’deki çalışma hayatı boyunca çok sayıda ödüle layık görülen Ebru Kılıç Eker, 2006 yılında Oracle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın yönetim kurulu başkan yardımcısı Sergio Giacoletto tarafından ‘Excellent Employee Oracle’ (Mükemmel Oracle Çalışanı) ödülünü aldı. 2013 yılında tekrar Entegrasyon Platformu Projesi’ndeki çalışmaları nedeniyle ECEMEA Teknoloji Satış Danışmanlığı ödülünün de sahibi oldu.

Eker, 2013 yılından bu güne dek Software AG Türkiye organizasyonun Çözüm ve Teknik Hizmetler ekibinin yöneticisi olarak şirketlerin Dijital Dönüşüm strateji ve projelerinin gerçekleşmesine destek olmaktadır.

Facebook Comments

Kategoriler Atamalar

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *