Qualcomm ve Acuity Brands’ten önemli işbirliği

Qualcomm ve Acuity Brands, 100’den fazla mağazada mekan içi konumlandırma hizmetleri için Lumicast teknolojisini kullanma konusunda işbirliği yapacak.

Qualcomm Incorporated geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada iştiraki Qualcomm Atheros, Inc.in, LED aydınlatma üreticisi Acuity Brands ile işbirliğini duyurdu. İşbirliği kapsamında Acuity Brands, LED aydınlatmalı armatürlerde ve hizmetlerde (Acuity Brands’ın Bytelight™ Services adı altında verdiği hizmetlerde) Qualcomm’un® Lumicast™ teknolojisi ile perakendecilere mekân içi konumlandırma hizmeti sunacak. RF-tabanlı teknolojilerin aksine Lumicast, mekân içi konumlandırma için LED armatürlerden gelen görünür-ışık sinyalleri kullanıyor. Lumicast yazılımı ile çalışan uygulamaları kullanan normal bir akıllı telefon, ön kamerası vasıtasıyla aldığı ışık sinyallerini kullanarak konumunu ve bulunduğu yönü hatasız ve hızlı bir şekilde belirleyebiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies, Inc. Mühendislik ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cormac Conroy, “Mekân içi konumlandırma teknolojisi, alışveriş yapma ve çalışma alışkanlıklarımızı, nasıl hareket edeceğimizi değiştirebilir. Lumicast sayesinde artık tüketiciler gerçek anlamda kusursuz mekân için konumlandırma sunan uygulamaları indirebilecek.” dedi.

Acuity Brands’in IoT Biriminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ise açıklamasında şunları söyledi: “Lumicast teknolojisinin sunduğu fırsatlar ve Kuzey Amerika ile Avrupa’daki perakendecilerin bu gelişme nedeniyle göstermiş olduğu oldukça olumlu tepkiler, bizi heyecanlandırıyor. 1 milyon metrekarenin üzerinde mağaza alanında Bytelight servisimizin mümkün kıldığı mekân içi konumlandırma, gezintiyi daha kolay ve basit hale getiriyor. Ayrıca gerçek zamanlı ve geçmiş analizler, daha fazla trafik yaratmaları için mağaza sahiplerine hiç olmadığı kadar imkân da sunuyor.”

Facebook Comments

Yazar Hakkında

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Gerekli alanlar işaretlendi *